Zpět

Přešlapy v pánském oblékání

V osvětových článcích nejen o pánském oblékání a webu SmartMen.cz obvykle radíme, jaký kus pánského oblečení barevně sladit s jiným, co se k čemu hodí, jak se obléknout k různým společenským příležitostem – svatbám, pracovním pohovorům, do kanceláře.

Přešlapy v pánském oblékání

V osvětových článcích nejen o pánském oblékání a webu SmartMen.cz obvykle radíme, jaký kus pánského oblečení barevně sladit s jiným, co se k čemu hodí, jak se obléknout k různým společenským příležitostem – svatbám, pracovním pohovorům, do kanceláře. Dnes se naopak zaměříme na nejčastější špatné návyky v oblékání u mužů. Zároveň Vám opět poradíme, jak se přešlapům v dress codu vyhnout.

Džíny vždy a všude – přešlap č.1

Džíny jsou pohodlné, odolné, nešpiní se. Modré džíny ladí ke všemu oblečení. Džíny si můžete vzít kamkoli. V pátek do kanceláře? Casual Friday se neobejde bez džín a trička. Večer s přítelkyní? Džíny, košile a sportovní sako. Do hospody s kamarády? Džíny a tričko, to samé, ve kterém jsme strávili celý den předtím v práci.

Takže v čem je problém? Problém je v tom, že to tak dělá každý. Daleko lepší dojem (na ženy) uděláte tím, když budete nosit místo džínsů barevné chinos. Když budete střídat kalhoty. Celkově se stanete atraktivnějšími a Vaši odvahu a kreativitu okolí ocení.

Košile o dvě čísla větší – přešlap č.2

Obvyklý omyl, když přijde na formální oblečení. Kdo nenosí košile často, nebo zhubnul, má šanci chodit místo v košili v bavlněném pytli. Ramena přepadávají k pažím. Balónovité volány kolem manžety. Kapsy přetékající přes pas. Zejména objemnější postavy se spíš uchylují k ještě větším rozměrům, než by měli správně mít. Prostorová výraznost postavy se dá přitom opticky celkem úspěšně zeštíhlit svislými proužky košile a úzkou kravatou. Pánská košile není tak drahá, abyste nevkusně velké kousky nemohli vyměnit za dobře padnoucí slim nebo regular fit košili.

Oblekové sako a sportovní sako stále rozepnuté – přešlap č.3

Přestavme si, že se nosíme pánský oblek ve kvalitě a zpracování jako James Bond. Co nám ale do looku krále casina chybí? Když stojíme, tak necháváme sako rozepnuté. Vypadá to s odpuštěním blbě. Proč? Protože sako je střižené a ušité tak, že nejlépe vypadá zapnuté. Na figuríně výlohy obchodu s pánskou módou nebo na modelovi je sako vždy zapnuté. Vynikne tak silueta – pas, ramena. Rozepnuté sako vypadá nedbale. Rozepnuté sako úplně ztratí tvar a nějak neforemně obalí vaše tělo. Naše doporučení zní sako vždy zapínat. Business Casual sako je potřeba rozepnout pouze v sedu, nebo když potřebujeme volnost v pohybu pažemi.

Jak správně zapínat sako?

Obecně u zapínání saka platí, že sako se 2 knoflíky zapínáme na horní knoflík. Sako se 3 knoflíky zapínáme buď na horní 2 knoflíky, nebo na prostřední knoflík. Na prostřední knoflík zapínáme sako, když jsme objemnější postavy.

Máme zde uvedených několik nešvarů v pánském odívání, které lze jednoduše odstranit. Stačí se nebát obměnit šatník a styl oblékání.

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Výměna do konce ledna 2018

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Dárek zdarma od 2.000,-

Sleva na vše 10 % od 2.500,-

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení