Jak se změřit na pánskou košili značky SmartMen, aby perfektně seděla

Pokud nakupujete pánské košile od různých značek, pak si nemusíte být jisti, jakou velikost a střih košile SmartMen zvolit. Máte dvě možnosti, jak to zjistit. Buď se změříte, nebo si přeměříte Vaši oblíbenou košili a pokusíte si v eshopu vyhledat podobnou velikost. Návod jak si změřit Vaši košili naleznete pod tímto odkazem.

Na následujících řádcích Vám ukážeme, jak se změřit a odvodit správnou velikost Vaší nové košile. Připravte si krejčovský metr nebo podobné elastické měřidlo. Doporučujeme požádat blízkou osobu, nebo osobu nablízku, aby Vám přidržela metr.

Nákres jak se změřit pro pánskou košili SmartMenA. Jak změřit obvod krku

Obvod krku v cm je nejdůležitějším parametrem, protože nám udává velikost pánské košile v cm, hovorově "číslo košile". Pokud máte konfekční velikost, při nákupu košile si vystačíte pouze s tímto číslem a ostatní rozměry nemusíte řešit. U pánských košilí značky SmartMen si navíc vyberete mezi střihem Slim fit a Regular fit.

Přiložte krejčovský metr kolem krku zhruba na úrovni ohryzku, respektive tam, kde míváte límeček košile. Nijak netlačte. Dívejte se přímo před sebe, bradu nedávejte dolu. Pod metr zastrčte dva prsty, abyste docílili komfortu při nošení. Naměřenou hodnotu zaokrouhlete na celé centimetry nahoru. Dosažené číslo je velikostí Vaší společenské košile, kterou zapínáte na všechny knoflíčky - do kravat a obleků.

Tip: Casual a Business Casual pánské košile, které nezapínáme na horní knoflíček, můžete objednat o "číslo" menší. Košile Vám pak bude více přiléhat v moderním stylu. Nebude Vás tlačit - jak vysvětlíme dále, počítáme s rezervou.

B. Měříme délku rukávu košile

Pokud máte jenom dvě ruce, tak to sami nezvládnete. Stůjte vzpřímeně s pažemi svisle podél těla. Měřit začněte na horním okraji ramene, kde si nahmatáte ramenní kost. V těchto místech budete mít šev rukávu košile. Pokračujte podél paže až ke kořeni palce. U košilí SmartMen nemusíte počítat se sražením látky. Naše látky, ač jsou přírodní bavlněné, jsou již tepelně upraveny a "po sražení". 

Jestli Vám nikdo nemůže asistovat, tak si přeměřte rukáv košile, která Vám dobře sedí. Návod jak změřit košili naleznete zde.

C. Obvod hrudníku

I v tomto případě doporučujeme požádat blízkou osobu o přidržení metru. Postavte se vzpřímeně a paže spusťte volně podél těla. Ramena zasuňte dozadu. Nesnažte se vyklenout hrudník nebo zatínat zádové svaly. Metr vložte do podpaží, zepředu přes bradavky a na zádech přes lopatky. Naměřená hodnota je obvod Vašeho hrudníku, nikoli však požadovaný rozměr Vaší košile! 

K naměřené hodnotě přidejte 10 cm rezervu pro pánské společenské košile do obleku a alespoň 6 cm, pokud si přejete mít košili těsně přiléhavou, tzv. vypasovanou.

D. Kolik máte v pase?

Záludná otázka, ale my se nemusíme stresovat. Jde nám o to, abychom si věděli správně vybrat mezi střihem Slim fit a Regular fit. Stůjte vzpřímeně, paže volně podél těla. Metr přiložte podél pasu v nejširším bodě - muži nejčastěji přes pupík. Pozor - obvod pasu pro kalhoty měříme níže - u kyčlí. 

Opět k naměřené hodnotě přidejte 10 cm rezervu pro pánské společenské košile a alespoň 6 cm, pokud si přejete mít košili těsně přiléhavou.

E. Obvod přes boky

Pro úplnost uvádíme, jak si změřit šířku boků. Jedná se o doplňkovou hodnotu, která u konfekčních košilí není podstatná a ani se ve velikostních tabulkách neuvádí. Zpravidla je šířka košile přes boky shodná s šířkou košile přes hrudník.

Pokusme se opět nalézt největší obvod kolem hýždí a k naměřené hodnotě přidat zhruba 10 cm. Ve většině případů se naměřená hodnota bude blížit obvodu přes hrudník. Jestli ne, tak se tím netrapte. 

Jak si vybrat střih Slim fit nebo Regular fit

Rozdíl mezi střihem Slim a Regular - klasický střih u košilí značky SmartMen spočívá v míře projmutí v pase, zúžením průramků a šířky rukávů košile. Klasická košile Regular fit je v těle takřka rovná. Košile Slim fit je v pase zúžená o cca. 6 cm oproti hrudníku a pasu. Na zadním dílu dokreslí vyštíhlení dvě svislé záševky.

Pánské společenské košile značky SmartMen jsou jak ve střihu Slim fit, tak Regular fit ušity pro příjemné a pohodlné nošení po celý den. Detailní tabulku s rozměry pánských košilí naleznete pod popisem každého produtku.

Pro případné dotazy k výběru správné velikosti košile SmartMen nás neváhejte kontaktovat na: +420 725 976 766 a info@smartmen.cz.

  • Doprava zdarma na objednávky od Kč 1.500,-
  • Množstevní slevy 20% ihned při každém nákupu
  • Odstoupení a výměna vždy zdarma přes Zásilkovna.cz
  • Odložená platba 30 dnů zdarma od druhé objednávky
  • Sleva na hedvábnou kravatu ke každé košili SmartMen
  • Pro firemní dress code vzorky k vyzkoušení velikostí zapůjčíme zdarma
  • Předchozí
  • Další
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.