Zpět

YABLOGLASS – skleněný knoflík na manžety košile

Výrobce pánských košilí SmartMen uvádí na trh unikátní skleněný manžetový knoflíček pod značkou YABLOGLASS. Spojení pánské košile se sídlem společnosti ve městě bižuterie Jablonci nad Nisou dalo vzniknout jedinečnému doplňku společenské košile a halenky.

YABLOGLASS – skleněný knoflík na manžety košile

Jablonecká rodinná firma DENIMAR TAILORING s.r.o. uvádí na trh unikátní skleněný manžetový knoflíček pod značkou YABLOGLASS. Firma je jinak známá jako výrobce pánských košilí značky SMARTMEN. Spojení pánské košile se sídlem společnosti ve městě bižuterie Jablonci nad Nisou dalo vzniknout jedinečnému pánskému ale i dámskému šperku jako doplňku společenské košile a halenky.

Mačkání knoflíků YABLOGLASSSpojení skla a kovu

Jedinečnost manžetových knoflíčků YABLOGLASS spočívá v použitém materiálu. Knoflík je vyroben tradiční a dnes již takřka zapomenutou metodou mačkáním ze skleněných tyčí. Trpělivá ruční práce provází celý výrobní postup mačkání v peci, broušení a malování. Skleněný knoflík je poté nalepen na zlaté nebo stříbrné zapínání manžety košile. Knoflíčky YABLOGLASS kombinují tradiční jabloneckou kovovou a skleněnou bižuterii.

Zašlá sláva knoflíkářství

Mačkání skleněných knoflíků bývalo na Jablonecku hlavní obživou pro místní bižuterní manufaktury a jednotlivce od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Jablonecký skleněný knoflík putoval celého světa. Skleněný malovaný knoflík jako součást oblečení byl od druhé poloviny 20. století zcela vytlačen plastovými průmyslově vyráběnými knoflíky. Ze stovek mačkáren a knoflíkáren zbyli dnes v částečném provozu jen jednotlivci – nadšenci. O skleněné knoflíky mají zájem spíš jen sběratelé.

Ruční malování skleněných knoflíků YABLOGLASSRenesance skleněného knoflíku

Na počátku roku 2017 uvedená první kolekce skleněných manžetových knoflíčků YABLOGLASS představuje pouze zlomek z tisíců tvarů a vzorů kdysi vyráběných skleněných knoflíků z Jizerských hor. Stovky sklářských kleští a forem byly ztraceny nebo zničeny. Umění mačkání knoflíků je vloženo do rukou jednotlivců, kteří nemají řemeslo komu předat.

Skleněný manžetový knoflík YABLOGLASS by se mohl stát zárukou uchování knoflíkářství na Jablonecku i pro budoucí generace. Unikátní manžetové knoflíčky značky YABLOGLASS v dárkové krabičce lze zakoupit na www.smartmen.cz  a www.yabloglass.com

Velkoobchodní objednávky lze poptat zde.

Manžetové knoflíčky jako firemní dárek nebo reklamní předmět s logem Vaší společnosti lze poptat zde.

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Výměna do konce ledna 2018

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Dárek zdarma od 2.000,-

Sleva na vše 10 % od 2.500,-

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení