Zpět

Manžetové košile - Společenské košile na manžetové knoflíčky

Počet shlédnutí: 2862

Pánské košile na manžetové knoflíčky se odlišují od běžných košilí s kulatými knoflíčky zahnutou dvojitou manžetou s dírkami. Manžetové košile jsou vysoce elegantní a jejich postavení je zvýrazněno širokou nabídkou manžetových knoflíčků různých tvarů.

Manžetové košile - Společenské košile na manžetové knoflíčky

Dlouhý rukáv pánské košile jako každé jiné

Společenské košile mají dlouhý rukáv zakončený manžetou ve směru vzoru látky kolmo na vzor rukávu. Precizně zpracované pánské košile mají zakončení rukávu před manžetou zúžené několika záhyby. Na spodní straně předloktí nalezneme malý knoflíček, aby pod dlouhým rukávem nebyla odhalena holá kůže. Knoflíček lze prakticky rozepnout při vyhrnování rukávů, je-li potřeba.

Luxusní košile na manžetové knoflíčky SmartMenZahnutá dvojitá manžeta vs. kulaté knoflíčky

Luxusní pánské košile, odhlédneme-li od kvality látky, zpracování, tvaru límečku a dalších atributů dokonalé košile, mají zapínání manžety na tzv. manžetové knoflíčky. Manžeta je zahnutá zpět na šířku klasické manžety na kulaté knoflíčky, ale místo knoflíčků jsou dírky skrz vrchní i spodní manžetu. Celkem nalezneme 4 obšité knoflíkové dírky. Tohoto zahnutí dvojitou manžetou lze rafinovaně použít k prodloužení nebo zkrácení délky rukávu o 1 až 2 cm přidáním jednoho páru knoflíkových dírek na vnitřní straně manžety a tím lze posunout zahnutí vnější manžety výš nebo níž dle délky paže nebo rukávu saka.

Nejvyšší elegance košile manžetové knoflíčky

Manžety pánské košile na manžetové knoflíčky jsou z pohledu pracnosti ušití košile zcela jednoduché a samy o sobě by neměly být nijak přeceňovány a povyšovány nad manžety s kulatými knoflíčky. Manžetové košile ovšem bývají ušity z těch nejkvalitnějších bavlněných látek v odstínech čistě bílé a světle modré a tím budí dojem nejvyšší elegance. Pánské košile s manžetovými knoflíky můžeme ne příliš často objevit ve stylu business casual v různých barevných odstínech s proužkem nebo kostkou. Luxusní pánské košile s dlouhým rukávem na manžetové knoflíčky jsou velice oblíbené a pro svoji nejvyšší eleganci používány všude ve světě i v Česku jako svatební košile. Manžetové košile na svatbu nosíme čistě bílé nebo s nádechem smetanové - champagne. Zastavme se u francouzštiny – pánským košilím s manžetovými knoflíčky se říká také pánské košile s francouzskou manžetou, zřejmě pro svůj historický původ.

Kouzlo pánské košile s manžetovými knoflíčky

Jestliže je tedy košile s dvojitou manžetou dle pracnosti ušití docela běžnou společenskou košilí s dlouhým rukávem, co činí tuto košili tolik luxusní a v obchodech často předraženou? Celkový dojem luxusní pánské košile na manžetové knoflíčky dodají právě rozmanité tvary a materiály manžetových knoflíků. Ať již zvolíme nejlevnější a zároveň pestré hedvábné uzlíky nebo luxusní manžetové knoflíčky z drahých kovů osazené vzácnými kameny, tak vězte, že pánská košile s manžetovými knoflíčky bude vždy o třídu elegantnější než stejně kvalitní košile s manžetou na kulatý knoflíček.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.