Zpět

Moderní trendy - Business Casual dress code

Počet shlédnutí: 9307

Striktní dělení pánského oblékání dle formálnosti na Business dress code a Casual dress code přestává platit. Muži napříč věkovými kategoriemi začínají v zaměstnání a podnikání upřednostňovat méně formální oblečení. Styl oblékání se stává více pestrobarevným.

Moderní trendy - Business Casual dress code

Co je to Business Casual

Definice Business Casual termínu není jednoznačná. Nejedná se pouze o odvázání kravaty z pánského obleku a bílé košile cestou z práce. Styl oblékání je pestrobarevný, elegantní a pohodlný. Sako a pánské kalhoty jsou v rozdílných barvách. Do Business Casual stylu nepatří kravaty ani motýlky. Uplatnění naopak najdou kravatové šály a hedvábné kapesníčky do saka. Košile může být na manžetové knoflíčky. Vzory jsou výraznější. Manžetové knoflíčky barevné a tematicky tvarované.

Button-down košile

Polo trička patří ke sportu a pod sakem nevypadají dobře. Vděčnou Business Casual košilí jsou Button-down košile, tj. košile s připnutými špičkami límečků. Protože casual košile nosíme na prvním knoflíčku rozepnuté, tak button-down límečky udrží košili kompaktní.

Business casual outfity pro ženy i muže

Moderní kontrasty a vzory na pánské Business casual košile SmartMenPastelové barvy a výrazné vzory

Sytě modré sportovní sako nebo blejzr patří ke klasice Business Casual oblékání. Sportovní sako může být protkáno károvaným vzorem. Kalhoty mohou být světlejší i tmavší, ovšem jednobarevné a bez vzorů. Nechybí opasek v barvě bot. Pánská košile může být s převažujícím barevným proužkem nebo kárem. Bílá látka jako podklad je použita pro vyniknutí barevného vzoru. Košile může být kombinována ze dvou až tří barev.

Doplňky k Business Casual stylu

Slabé vlněné svetry jsou ideálním doplňkem casual košile a sportovního saka. Jednobarevné svetry mohou utlumit výraznou košili a vytvořit barevný přechod k ostatnímu oblečení. Nejoblíbenější svetry jsou do písmene V. Opasky ke kalhotám bývají silnější, než do obleku. Spony mohou být masivnější.

Kvalitní materiály s nemačkavou úpravou

Business Casual oblečení je vhodné do auta k pracovním cestám, na vycházky po městě i mimo město. Od oblečení očekáváme vyšší životnost než od společenského oblečení. Volíme na omak silnější, až hrubší látky s nemačkavou úpravou. Pánské kalhoty s příměsí elastanu zvýší komfort fyzicky aktivních mužů.

Diskuse

(0 komentářů)

Jak vybrat velikost košile

Online katalogy dodavatelů

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.