Zpět

Jak sladit košili ke kravatě a saku

Počet shlédnutí: 3187

Když se muž má obléknout do společnosti, na ples, do divadla, na svatbu… má situaci vždy jednodušší než žena. Nejen ženě, ale i muži se ale čas od času stane, že stojí před přeplněnou šatní skříní a zoufale se rozhlíží, co by si oblékl. Podívejme se na několik osvědčených tipů, jak sladit košili, kravatu a oblek. První rada zní: levnější oblečení a doplňky laďte k těm dražším.

Jak sladit košili ke kravatě a saku

Jak sladit košili ke kravatě a saku

Když se muž má obléknout do společnosti, na ples, do divadla, na svatbu... má situaci vždy jednodušší než žena. Nejen ženě, ale i muži se ale čas od času stane, že stojí před přeplněnou šatní skříní a zoufale se rozhlíží, co by si oblékl. Muži si často kupují barevně sladěné sety pánského obleku, košile a kravaty. Tuto kombinaci pak neustále nosí společně. Jakmile jedna součást vypadne, např. ušpiní se košile, tak muž nenajde odvahu nahradit zavedený komplet jiným kouskem.

Kombinovat oblek, pánskou košili a kravatu není žádná věda

Podívejme se na několik osvědčených tipů, jak sladit košili, kravatu a oblek. První rada zní: levnější oblečení a doplňky laďte k těm dražším. K nejdražšímu pánskému oblečení patří kvalitní pánský oblek v cenách od Kč 5 tisíc (konfekční oblek v akci) do Kč 15 tisíc (konfekční oblek značkový). Pokud muž nosí pravidelně pánský oblek, pak si vystačí se dvěma až třemi kusy. V šatníku se může hromadit víc obleků, ale oblíbených a nejvíce nošených bude jenom pár. Kvalitní oblek lze nosit ob den a jednou za rok nechat vyčistit.

Ideální hedvábné kravaty do obleku a ke košili

Usnadněte si práci. Vybírejte si jednobarevné látky bez vzorů

Pánské obleky doporučujeme jednobarevné a bez vzoru. Vzhledem k pořizovacím nákladům volte jednoduchý střih saka na dva knoflíčky. Pokud to je možné, vyberte se slim fit střih. Slim oblek lépe obepíná siluetu těla a i konfekční střih Vám dobře padne. Univerzální barva pánského obleku je tmavě modrá (anglicky navy blue) a šedá. K těmto jednobarevným oblekům nejsnáze nakombinujete košili a kravatu.

Bílá košile ladí ke všem kravatám a oblekům. Modrá je in.

Proužkovaná košile a kravataČistě bílá košile je nejvíc univerzální jak do obleku, tak ke kravatě. Přes den je bílá košile často příliš luxusní a můžete být tzv. „over dressed". Druhou nejčastěji prodávanou pánskou košilí je světle modrá. Modrá košile je vhodná jak pro bankéře, tak pro zaměstnance ve výrobní sféře. Třetí nejoblíbenější barvou pánské košile je světle fialová. Následuje růžová. Barevné odstíny košilí jsou světlé a doplňují tmavší sako. Sytější barvy nití jsou namíchány s bílou nití pro utkání světlejšího odstínu. Ostatní barvy košilí jako červená, hnědá, černá se ve společenském odívání vyskytují jako kontrasty a doplňky ve formě proužků a kostiček. Sytá barva košile a světlá kravata se do pánského obleku vůbec nehodí.

Barevnou kravatou zaujmete

Barevné kravaty

 

Doplněk ve formě pánské kravaty je tím

 odlišujícím prvkem v pánském společenském outfitu. Jestliže vlastním dva pánské obleky, pak mi stačí 5 košilí a můžu s nimi kombinovat třeba 10 kravat. Moji kolegové budou mít dojem, že střídám deset a víc různých outfitů.

Nejčastějším vzorem kravaty je šikmý proužek pod úhlem 45 stupňů. Módním vlnám podléhá káro, které se může skládat ze dvou až tří barev.K jednobarevné košili bez vzoru si můžete vzít jakýkoli vzor kravaty. Jednobarevná kravata bez vzoru by měla kontrastovat ke košili. Červená kravata je nejprodávanější. Následuje modrá kravata a fialová. Černá kravata je nejvíc elegantní, ale hodí se spíš na večerní nošení. Nevypadá dobře, když se snažíte mít košili a kravatu ve stejném odstínu, jako byste se chtěli maskovat.

Jednobarevná kravata může být v detailu zajímavá šikmým tkaním. Poutavým atributem pánské kravaty je její šířka. Moderní pánská kravata je široká nejvíce 8 cm. Bavíme se tedy o slim kravatách.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

Jak změřit velikost pánské košile

Přehledný návod jak zjistit velikost pánské košile SmartMen

Katalogy ke stažení

blank
  • Katalog ke stažení Adler - reklamní textil v eshopu SmartMen.cz
  • Katalogy ke stažení - světové značky oděvů pro firmy
  • Katalogy ke stažení - Profesní oděvy a Business Dress code
  • Katalog online - OPP Červa 2018-2019
  • Previous
  • Další

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.