Zpět

Jak se obléci na pracovní pohovor

Počet shlédnutí: 1823

Jaké oblečení na pracovní pohovor? Na pracovní pohovor v pánském obleku, košili a kravatě. Bílá košile a červená kravata jsou osvědčenou kombinací pro uchazeče o volná pracovní místa. Pracovní pohovor - na oblečení záleží.

Jak se obléci na pracovní pohovor

Po skončení pracovního pohovoru chcete, aby si Vás budoucí zaměstnavatel zapamatoval. V pozitivním slova smyslu. První dojem je rozhodující. Sebevědomé a profesionální vystupování je základem úspěchu. Různé pracovní pozice vyžadují odlišný styl oblékání. Na pracovní pohovor se ale oblékněte vždy formálně. Dáváte tak najevo, že o volné pracovní místo opravdu stojíte.

Formální dress code pro muže na pracovní pohovorSpolečenský oblek

Oblékněte si tedy tmavý oblek, například tmavě modrý pánský oblek, tmavě šedý nebo černý. Kožený opasek o stupeň tmavší než oblek a shodnou barvu bot na tkaničky. Ponožky v barvě pánských kalhot. Volnost výběru máte tedy jen v pánské košili a kravatě.

Jakou košili

Límeček pánské košile volte klasický úzký, případně široký. Límeček košile s propínáním na knoflíčky (angl. button-down) rozhodně ne - je považován za neformální. Na pohovor si také neberte luxusní pánskou košili na manžetové knoflíčky - s francouzskou manžetou. Pro tuto příležitost se jedná o příliš formální oblečení.

Co se týče barev, tak vhodnou kombinací je čistě bílá košile a červená kravata. Bílá pánská košile je konzervativní a červená kravata upoutá pozornost. Tato kombinace je celkově neutrální a spolehlivá. Chcete-li se odlišit od ostatních uchazečů, zvolte jemný světle modrý proužek pánské košile a tmavou kravatu.

Formální styl nebo Smart casual

Při ucházení se o volné místo často nemáte znalost o stylu oblékání Vašich budoucích kolegů a nadřízených. Nemůžete tušit, jaký firemní dress code potenciální zaměstnavatel vyžaduje. V tomto případě vždy volte formální oblečení dle návodu výše. Pokud předem máte znalost "terénu", můžete zvolit Smart casual dress code. Džínům se i tak vyhněte. Můžete obléknout casual košili a plátěné kalhoty - chinos.

 

Při pohledu na vyleštěné boty se nepřestávejte sympaticky usmívat. Pomáhá to. Hodně štěstí!

Sleva do eshopu SmartMen.cz Kč 100

Diskuse

(0 komentářů)

Jak vybrat velikost košile

Online katalogy dodavatelů

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.