Zpět

Jak se obléci na pracovní pohovor

Počet shlédnutí: 2176

Jaké oblečení na pracovní pohovor? Na pracovní pohovor v pánském obleku, košili a kravatě. Bílá košile a červená kravata jsou osvědčenou kombinací pro uchazeče o volná pracovní místa. Pracovní pohovor - na oblečení záleží.

Jak se obléci na pracovní pohovor

Po skončení pracovního pohovoru chcete, aby si Vás budoucí zaměstnavatel zapamatoval. V pozitivním slova smyslu. První dojem je rozhodující. Sebevědomé a profesionální vystupování je základem úspěchu. Různé pracovní pozice vyžadují odlišný styl oblékání. Na pracovní pohovor se ale oblékněte vždy formálně. Dáváte tak najevo, že o volné pracovní místo opravdu stojíte.

Formální dress code pro muže na pracovní pohovorSpolečenský oblek

Oblékněte si tedy tmavý oblek, například tmavě modrý pánský oblek, tmavě šedý nebo černý. Kožený opasek o stupeň tmavší než oblek a shodnou barvu bot na tkaničky. Ponožky v barvě pánských kalhot. Volnost výběru máte tedy jen v pánské košili a kravatě.

Jakou košili

Límeček pánské košile volte klasický úzký, případně široký. Límeček košile s propínáním na knoflíčky (angl. button-down) rozhodně ne - je považován za neformální. Na pohovor si také neberte luxusní pánskou košili na manžetové knoflíčky - s francouzskou manžetou. Pro tuto příležitost se jedná o příliš formální oblečení.

Co se týče barev, tak vhodnou kombinací je čistě bílá košile a červená kravata. Bílá pánská košile je konzervativní a červená kravata upoutá pozornost. Tato kombinace je celkově neutrální a spolehlivá. Chcete-li se odlišit od ostatních uchazečů, zvolte jemný světle modrý proužek pánské košile a tmavou kravatu.

Formální styl nebo Smart casual

Při ucházení se o volné místo často nemáte znalost o stylu oblékání Vašich budoucích kolegů a nadřízených. Nemůžete tušit, jaký firemní dress code potenciální zaměstnavatel vyžaduje. V tomto případě vždy volte formální oblečení dle návodu výše. Pokud předem máte znalost "terénu", můžete zvolit Smart casual dress code. Džínům se i tak vyhněte. Můžete obléknout casual košili a plátěné kalhoty - chinos.

 

Při pohledu na vyleštěné boty se nepřestávejte sympaticky usmívat. Pomáhá to. Hodně štěstí!

Sleva do eshopu SmartMen.cz Kč 100

Diskuse

(0 komentářů)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.