Zpět

Jak si elegantně vyhrnout rukávy košile

Z praktických důvodů je vhodné vyhrnout rukáv při fyzické činnosti, která může čas od času nastat i v kanceláři, a poté při mytí rukou. V parném létě můžeme mít potřebu vyhrnutých rukávů košile při přechodu z klimatizovaného interiéru na přímé slunce.

Jak si elegantně vyhrnout rukávy košile

V předchozích článcích o pánském oblékání a dress codu jsme se již zmínili, že krátký rukáv pánské košile je v business stylu tabu. Manžeta pánské košile by měla pod rukávem saka vždy vyčnívat. V kanceláři je ale možné rukávy košile vyhrnout, byť máme na sobě kravatu. Vyhrnuté rukávy košile vypadají akčně. V parném létě nejenom chladí, ale vzbuzují dojem pracovitosti a zápalu, čehož lze v období dovolených jinak stěží dosáhnout.

Řídí se vyhrnutí rukávů pravidly?

Pro vyhrnutí rukávů košile si každý muž může najít jakoukoliv záminku a důvod. Z praktických důvodů je vhodné vyhrnout rukáv při fyzické činnosti, která může čas od času nastat i v kanceláři, a poté při mytí rukou. Mokré manžety nejsou příjemné na nošení. V parném létě můžeme mít potřebu vyhrnutých rukávů košile při přechodu z klimatizovaného interiéru na přímé slunce cestou na oběd. Ve špatně klimatizovaných prostorách například při poradách, může rovněž snadno dojít k přehřátí účastníků. Teplotu organizmu pocitově snížíme právě vyhrnutím rukávů. Nejvíce subjektivním důvodem pro vyhrnutý rukáv je dosažení určitého stylu oblékání. Pohybujete se v prostředí, kde košile a kravata je nutnost? Pak vyhrnuté rukávy vás odliší od ostatních kolegů.

Vyhrnutí rukávů košile na tři způsoby

Úplně jednoduše přeložíme manžetu zpět směrem k předloktí a ještě jednou přehneme. Rukáv košile celkově zkrátíme o dvě šířky manžety. Rukáv končí nad horní polovinou předloktí. Zahnutí je rychlé, jednoduché. Rukáv je volný a může dýchat. Rukáv košile příliš nezmačkáme a můžeme jej lehce rozbalit.

Pro vyhrnutí rukávu nad loket, na úroveň bicepsu, přehneme manžetu zhruba čtyřikrát podle délky rukávu. Rukáv pánské košile vyhrnutý nad loket je považován v business dress codu za příliš casual a hodí se spíš na večerní párty do baru po práci.

Stylové vyhrnutí rukávu vyžaduje trochu cviku, nebo pomocnou ruku druhé osoby. Manžetu ohněte zpět a táhněte nad loket o dvě až tři délky manžety. Od spodu pak ohyb dále ohrnujte, až překryjete manžetu na úrovni bicepsu. Pokud máte vnitřní manžetu rukávu v kontrastní látce, můžete ji nechat vyčnívat dva až tři centimetry. Ujistěte se, že vyhrnutá manžeta pevně obepíná biceps a látka rukávu se nakrčí u ramene.

Muži se štíhlou atletickou postavou zpravidla nemají problém manžety vyhrnout až na biceps. Mužům se štíhlými pažemi navíc vyhrnutý rukáv opticky přidá na objemu bicepsu. Korpulentnější postavy volí spíš vyhrnutí rukávu pouze pod loket. Při opětovném rozbalení rukávu se ujistěte, že rukáv není příliš zmačkaný. Při té příležitosti sako přijde vhod.

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Sleva na 2. košili 20 %

Sleva na 3. košili 33 %

Sleva 100,- košile s kravatou

Sleva 100,- košile s manžetovými knoflíčky

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Dárek zdarma od 3.000,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení