Zpět

Jak si elegantně vyhrnout rukávy košile

Počet shlédnutí: 3159

Z praktických důvodů je vhodné vyhrnout rukáv při fyzické činnosti, která může čas od času nastat i v kanceláři, a poté při mytí rukou. V parném létě můžeme mít potřebu vyhrnutých rukávů košile při přechodu z klimatizovaného interiéru na přímé slunce.

Jak si elegantně vyhrnout rukávy košile

V předchozích článcích o pánském oblékání a dress codu jsme se již zmínili, že krátký rukáv pánské košile je v business stylu tabu. Manžeta pánské košile by měla pod rukávem saka vždy vyčnívat. V kanceláři je ale možné rukávy košile vyhrnout, byť máme na sobě kravatu. Vyhrnuté rukávy košile vypadají akčně. V parném létě nejenom chladí, ale vzbuzují dojem pracovitosti a zápalu, čehož lze v období dovolených jinak stěží dosáhnout.

Řídí se vyhrnutí rukávů pravidly?

Pro vyhrnutí rukávů košile si každý muž může najít jakoukoliv záminku a důvod. Z praktických důvodů je vhodné vyhrnout rukáv při fyzické činnosti, která může čas od času nastat i v kanceláři, a poté při mytí rukou. Mokré manžety nejsou příjemné na nošení. V parném létě můžeme mít potřebu vyhrnutých rukávů košile při přechodu z klimatizovaného interiéru na přímé slunce cestou na oběd. Ve špatně klimatizovaných prostorách například při poradách, může rovněž snadno dojít k přehřátí účastníků. Teplotu organizmu pocitově snížíme právě vyhrnutím rukávů. Nejvíce subjektivním důvodem pro vyhrnutý rukáv je dosažení určitého stylu oblékání. Pohybujete se v prostředí, kde košile a kravata je nutnost? Pak vyhrnuté rukávy vás odliší od ostatních kolegů.

Vyhrnutí rukávů košile ve 4 krocích

Stylové vyhrnutí rukávu vyžaduje trochu cviku, nebo pomocnou ruku druhé osoby. Manžetu ohněte zpět a táhněte nad loket o dvě až tři délky manžety. Od spodu pak ohyb dále ohrnujte, až překryjete manžetu na úrovni bicepsu. Pokud máte vnitřní manžetu rukávu v kontrastní látce, můžete ji nechat vyčnívat dva až tři centimetry. Ujistěte se, že vyhrnutá manžeta pevně obepíná biceps a látka rukávu se nakrčí u ramene.

Jak vyhrnout rukávy košile ve 4 krocích SmartMen.cz

Úplně jednoduše přeložíme manžetu zpět směrem k předloktí a ještě jednou přehneme. Rukáv košile celkově zkrátíme o dvě šířky manžety. Rukáv končí nad horní polovinou předloktí. Zahnutí je rychlé, jednoduché. Rukáv je volný a může dýchat. Rukáv košile příliš nezmačkáme a můžeme jej lehce rozbalit.

Pro vyhrnutí rukávu nad loket, na úroveň bicepsu, přehneme manžetu zhruba čtyřikrát podle délky rukávu. Rukáv pánské košile vyhrnutý nad loket je považován v business dress codu za příliš casual a hodí se spíš na večerní párty do baru po práci.

Muži se štíhlou atletickou postavou zpravidla nemají problém manžety vyhrnout až na biceps. Mužům se štíhlými pažemi navíc vyhrnutý rukáv opticky přidá na objemu bicepsu. Korpulentnější postavy volí spíš vyhrnutí rukávu pouze pod loket. Při opětovném rozbalení rukávu se ujistěte, že rukáv není příliš zmačkaný. Při té příležitosti sako přijde vhod.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

Jak vybrat velikost košile

Online katalogy dodavatelů

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.