Zpět

Jak dlouhý rukáv košile zvolit?

Počet shlédnutí: 1378

Dlouhý rukáv je dle kodexu odívání prakticky jedinou přijatelnou délkou rukávu pánské společenské košile. Krátký rukáv pánské košile není dle etikety společenského odívání doporučován ani v letních vedrech a zejména nikdy do pánského obleku.

Jak dlouhý rukáv košile zvolit?

Na SmartMen.cz naleznete všechny pánské košile s dlouhým rukávem

Český výrobce kvalitních pánských košilí značky SmartMen se zaměřuje na společenské košile do obleků a neformální pánské košile s dlouhým rukávem ve stylu Smart Casual. Košile s krátkým rukávem u nás nenajdete.

Jaká je správná délka rukávu košile?

Manžeta rukávu pánské košile, ať již dvojitá zahnutá manžeta na manžetové knoflíčky, nebo klasická manžeta na kulaté knoflíčky, by měla při svisle spuštěné paži končit těsně nad kloubem kořene palce. Délka rukávu košile na míru se u krejčího měří při pokrčené paži v bok, kdy by manžeta košile měla končit u zápěstí.

Šířka rukávu košile vyštíhleného střihu a klasického střihu

Šířka rukávu je do jisté míry dána typem manžety pánské košile a zejména požadovaným střihem – Slim fit a Regular fit. Rukáv košile Regular fit je volnější včetně průramku. Slim fit košile mají průramky i rukávy zúžené tak, aby těsněji obepínaly ramena a bicepsy.

Na SmartMen.cz naleznete pánské košile Business a Casual výhradně s dlouhým rukávem. Aktuálně jsme rozšířili kolekci pánských košil o košile s prodlouženým rukávem ve stříhu Slim Fit pro vysoké atletické postavy. Na SmartMen.cz nenaleznete košile s krátkým rukávem.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.