Zpět

Košile a doplňky podle barev

Barvy oblečení vypovídají o osobnosti majitele. Nakupování pánských košilí a kravat podle oblíbených barev. Bílá košile se hodí ke všem oděvům. Modrá kravata je univerzální. Červená kravata se hodí k modré a bílé košili. Fialová košile a kravata patří k oblíbeným kombinacím, zejména u žen.

Košile a doplňky podle barev

Barva Vašeho oblečení vypovídá o Vaší osobnosti víc, než si chcete připustit

Při nakupování pánských košil, kravat a módních doplňků jistě dbáme na účel, ke kterému nám má oblečení sloužit. Při výběru pánské košile bereme tedy v potaz, jaký typ košile se očekává dle společenské etikety. Velmi vhodným vodítkem pro výběr správného oblečení je přizpůsobit náš šatník stylu oblékání našich kolegů v práci, nadřízených, obchodních partnerů. Toto pravidlo bohužel neplatí, pokud naše bezprostřední okolí dostatečně nedbá na svůj zevnějšek a vhodném kodexu odívání.

Pro inspiraci stále ještě do zahraničí

Pro správnou inspiraci doporučujeme sledovat styl odívání zahraničních manažerů například ve zpravodajských a ekonomických televizních kanálech typu CNN International, BBC World News apod. Pravidla neplatí, pokud se od nás očekává výstřednost a šokování našeho okolí na každém kroku.

Barvy oblečení mají zakódovanou symboliku

Podstatným faktorem při výběru pánské košile a doplňků je barva oblečení. Barvy obecně jsou spojovány s určitou charakteristikou a v každé kultuře mají svůj symbolický význam. Na každého z nás mohou barvy působit různým způsobem, ale všeobecně všichni vnímáme určité barvy velmi podobně. Velká část populace, nejen ženy, dovede ihned posoudit, zda je která barva zvolená pro danou příležitost vhodně, či nikoliv.

První dojem z košile udává barva látky

Ani ne tak střih košile, kvalita materiálu a ušití, ani tvar límečku a manžety nejsou pro vnímání Vaší osoby tak rozhodující jako barva Vaší košile a celkové barevné sladění s ostatním částmi oblečení, typem Vaší pleti a barvě vlasů.

Čistě bílá košile s dlouhým rukávem je základem šatníku

Nikdy neuděláte chybu, když zvolíte čistě bílou společenskou košili. Kupujte bílou košili s dlouhým rukávem bez dalších nášivek a nápadných vzorů. U bílé košile nemusíte dále řešit sladění s pánskou kravatou, oblekem, kalhotami i džínami. Bílá košile se jednoduše hodí ke každému oblečení. Když váháte, jakou společenskou košili si máte vzít, tak v čistě bílé košili budete vždy vhodně oblečeni.

Modrá je dobrá. Praktičtější než bílá

Pokud ale potřebujete nosit pánskou košili každý den do zaměstnání, pak Vás i Vaše okolí pouze bílá košile brzy omrzí. Patrně i z toho důvodu je společensky přijatelné nosit pánské košile v odstínech modré i na důležitá obchodní jednání a různé společenské události. V obchodních kruzích je velmi oblíbená kombinace modré košile a červené kravaty. Dále jsou tolerovány jemné proužky, ať již modré proužky na bílém podkladě, nebo i žluté a růžové proužky na modrém podkladě. Decentní proužek můžeme vytvořit i na čistě modré košili zvláštním vzorem tkaní. Tyto látky známe pod názvem kepr - anglicky Twill a vzor rybí kosti - anglicky Herringbone.

Fialová, růžová a další barvy lze citlivě sladit

Dále k oblíbeným barvám pánských košilí a kravat patří odstíny fialové a růžové, které lze nosit i do pánských obleků. Výraznější barvy jako je červená se hodí spíš k dokreslení Vašeho oblečení formou pánské kravaty, kapesníčku, manžetových knoflíčků a případně pánských ponožek...

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Sleva na 2. košili 20 %

Sleva na 3. košili 33 %

Sleva 100,- košile s kravatou

Sleva 100,- košile s manžetovými knoflíčky

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Dárek zdarma od 3.000,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení