Zpět

Přešlapy v pánském oblékání - čeho se vyvarovat

Počet shlédnutí: 1275

V osvětových článcích nejen o pánském oblékání a webu SmartMen.cz obvykle radíme, jaký kus pánského oblečení barevně sladit s jiným, co se k čemu hodí, jak se obléknout k různým společenským příležitostem – svatbám, pracovním pohovorům, do kanceláře. Dnes se naopak zaměříme na nejčastější špatné návyky v oblékání u mužů. Zároveň Vám opět poradíme, jak se přešlapům v dress codu vyhnout.

Přešlapy v pánském oblékání - čeho se vyvarovat

Džíny vždy a všude – přešlap č.1

Džíny jsou pohodlné, odolné, nešpiní se. Modré džíny ladí ke všemu oblečení. Džíny si můžete vzít kamkoli. V pátek do kanceláře? Casual Friday se neobejde bez džín a trička. Večer s přítelkyní? Džíny, košile a sportovní sako. Do hospody s kamarády? Džíny a tričko, to samé, ve kterém jsme strávili celý den předtím v práci.

Takže v čem je problém? Problém je v tom, že to tak dělá každý. Daleko lepší dojem (na ženy) uděláte tím, když budete nosit místo džínsů barevné chinos. Když budete střídat kalhoty. Celkově se stanete atraktivnějšími a Vaši odvahu a kreativitu okolí ocení.

Košile o dvě čísla větší – přešlap č.2

Obvyklý omyl, když přijde na formální oblečení. Kdo nenosí košile často, nebo zhubnul, má šanci chodit místo v košili v bavlněném pytli. Ramena přepadávají k pažím. Balónovité volány kolem manžety. Kapsy přetékající přes pas. Zejména objemnější postavy se spíš uchylují k ještě větším rozměrům, než by měli správně mít. Prostorová výraznost postavy se dá přitom opticky celkem úspěšně zeštíhlit svislými proužky košile a úzkou kravatou. Pánská košile není tak drahá, abyste nevkusně velké kousky nemohli vyměnit za dobře padnoucí slim nebo regular fit košile.

Oblekové sako a sportovní sako stále rozepnuté – přešlap č.3

Představme si, že si nosíme pánský oblek ve kvalitě a zpracování jako James Bond. Co nám ale do looku krále casina chybí? Když stojíme, tak necháváme sako rozepnuté. Vypadá to s odpuštěním blbě. Proč? Protože sako je střižené a ušité tak, že nejlépe vypadá zapnuté. Na figuríně výlohy obchodu s pánskou módou nebo na modelovi je sako vždy zapnuté. Vynikne tak silueta – pas, ramena. Rozepnuté sako vypadá nedbale. Rozepnuté sako úplně ztratí tvar a nějak neforemně obalí vaše tělo. Naše doporučení zní sako vždy zapínat. Business Casual sako je potřeba rozepnout pouze v sedu, nebo když potřebujeme volnost v pohybu pažemi.

Jak správně zapínat sako?

Obecně u zapínání saka platí, že sako se dvěma knoflíky zapínáme na horní knoflík. Sako se třemi knoflíky zapínáme buď na horní 2 knoflíky, nebo na prostřední knoflík. Na prostřední knoflík zapínáme sako, když jsme objemnější postavy.

Máme zde uvedených několik nešvarů v pánském odívání, které lze jednoduše odstranit. Stačí se nebát obměnit šatník a styl oblékání.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.