Zpět

Propínací límeček košile - Button down

Počet shlédnutí: 1252

Zajímavý detail pánské košile: Propínací límečky. Button down sportovní košile s měkkým límečkem na knoflíčky. Casual pánské košile se sportovními límečky.

Propínací límeček košile - Button down

Sportovní Casual pánské košile s uchycenými límečky

Pánská košile s propínacími knoflíčky na límečku - anglicky Button-down je až na malý, ale nápadný detail shodná jako typická košile. Tento detail je pár knoflíčků uchycujících špičky límečků k náprsence košile. Button-down límeček je měkký bez vysouvacích výztuží, angl. soft collar.

Geniální myšlenka z USA nebo Anglie?

Button-down límečky byly prý poprvé představeny v r.1896 v Anglii na dresech hráčů pola pro uchycení vlajících límečků polo triček (angl. polo shirt). Nicméně se může jednat pouze o vymyšlenou historku s cílem upřít Američanům tento příspěvek k pánské módě.

Elegantní a praktické řešení pro Casual košile

V Evropě se používají propínací knoflíčky na límečku zejména u Casual košilí, kdy knoflíčky prakticky přidržují jinak odstávající a příliš rozhalený límeček. Připomínáme, že volnočasové Casual košile nezapínáme až ke krku a první knoflíček necháváme rozepnutý pro větší pohodlí. Button down košile nosíme ke sportovním sakům i džínám. V USA se setkáme s Button-down límečky při formálním stylu oblékání s kravatou a oblekem.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

Jak vybrat velikost košile

Online katalogy dodavatelů

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.