Zpět

Propínací límeček košile - Button down

Počet shlédnutí: 1688

Zajímavý detail pánské košile: Propínací límečky. Button down sportovní košile s měkkým límečkem na knoflíčky. Casual pánské košile se sportovními límečky.

Propínací límeček košile - Button down

Sportovní Casual pánské košile s uchycenými límečky

Pánská košile s propínacími knoflíčky na límečku - anglicky Button-down je až na malý, ale nápadný detail shodná jako typická košile. Tento detail je pár knoflíčků uchycujících špičky límečků k náprsence košile. Button-down límeček je měkký bez vysouvacích výztuží, angl. soft collar.

Geniální myšlenka z USA nebo Anglie?

Button-down límečky byly prý poprvé představeny v r.1896 v Anglii na dresech hráčů pola pro uchycení vlajících límečků polo triček (angl. polo shirt). Nicméně se může jednat pouze o vymyšlenou historku s cílem upřít Američanům tento příspěvek k pánské módě.

Elegantní a praktické řešení pro Casual košile

V Evropě se používají propínací knoflíčky na límečku zejména u Casual košilí, kdy knoflíčky prakticky přidržují jinak odstávající a příliš rozhalený límeček. Připomínáme, že volnočasové Casual košile nezapínáme až ke krku a první knoflíček necháváme rozepnutý pro větší pohodlí. Button down košile nosíme ke sportovním sakům i džínám. V USA se setkáme s Button-down límečky při formálním stylu oblékání s kravatou a oblekem.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.