Zpět

Uvázání kravaty: 2 typy kravatových uzlů, se kterými si vystačíte - Video návody na 2 minuty

Počet shlédnutí: 3827

Vázání kravaty vyžaduje cvik a pravidelnost. Každé ráno si uvážete kravatu podle naučených pohybů, aniž byste při tom museli přemýšlet. Jakmile se zastavíte, nebo potřebujete někomu ukázat, tak to nejde. Naučte se jeden nebo dva typy uzlů a ty střídejte třeba podle typu límce. Vaše hedvábná kravata bude vždy dokonale uvázaná.

Uvázání kravaty: 2 typy kravatových uzlů, se kterými si vystačíte - Video návody na 2 minuty

Jak uvázat kravatu – 2 video návody na 2 typy uzlů

Uzel na kravatě by měl ladit zejména k límečku košile. Obecně platí, že k úzkému límečku uvážeme jednoduchý uzel „Four-in-hand" a k širokému límečku uvážeme široký Windsorský uzel. Níže se podívejte jak vážeme dva základní uzle na kravatě.

Nejlépe se váží uzly na hedvábné kravaty. Uzly pevně drží po celý den a po rozvázání se hedvábná látka sama vyrovná. Kravata tak není nikdy zmačkaná. Moderní hedvábné kravaty naleznete zde přímo od výrobce za výhodné ceny.

Jednoduchý uzel na pánské kravatě Four in handFour-in-hand

Jednoduchý kravatový uzel pro mnohostranné příležitosti, který vypadá dobře na každé košili. Uzel svým lehce šikmým položením docílí zajímavé asymetrie mezi špičkami límečku. Uzel má dlouhý tvar a opticky protáhne krční partie.

Když spěcháte, tento jednoduchý uzel uvážete i poslepu během pěti vteřin. Asymetrie není kazem na kráse. Nedbale lze uzel uvazovat i do široce rozevřených business límečků, kdy je na obou stranách vidět tenký proužek kravaty. V jednoduchosti je síla elegance.

 

Video je příliš rychlé? Zkuste to podle obrázkového návodu krok za krokem

Návod jak zavázat jednoduchý uzel na kravatě rychle a automaticky

Dvojitý symetrický uzel na pánské kravatě Windsor

Windsorský uzel

Široký symetrický uzel kravaty, který je vhodný do košile s široce otevřeným límečkem. Jeho uvázání trvá déle, ale výsledek stojí za to. Uzel je vhodný pro úzkou kravatu s jemnou podšívkou.

Tento typ uzlu radíme vždy vázat před zrcadlem. Je vhodné docílit dokonalé symetrie. Snadněji se takto vážou úzké slim kravaty. Klasické široké kravaty vytvoří příliš objemný uzel.

Dvojitý uzel působí více slavnostnějším dojmem než jednoduchý uzel. Větší péče a náročnost uvazování je patrná na první pohled. Na důležitá obchodní jednání, ke slavnostním příležitostem, doporučujeme dvojitý uzel (na hedvábné kravatě).

 

Video je příliš rychlé? Zkuste to podle obrázkového návodu krok za krokem

Návod jak zavázat dvojitý uzel na kravatě rychle a elegantně

Diskuse

(0 komentářů)

Jak vybrat velikost košile

K NÁVODU

Katalogy ke stažení

blank
  • Katalog ke stažení Adler 2019 - reklamní textil v eshopu SmartMen.cz
  • Katalogy ke stažení - světové značky oděvů pro firmy
  • Katalogy ke stažení - Profesní oděvy a Business Dress code
  • Previous
  • Další

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.