Zpět

Barva kravaty

Poradíme vám, jak vybrat vhodnou kravatu pro každou příležitost. Červená barva vyvolává v lidech pocit síly. Přes den si berte místo černé šedou kravatu. Zemité odstíny jako je hnědá, béžová, vínová jsou na pohled hřejivě příjemné.

Barva kravaty

Představte si, že máte k dispozici nekonečné množství kravat všech možných i nemožných odstínů. Jakou kravatu si vezmete? Automatizovaně ladíte kravatu ke košili a obleku? Nebo se zamýšlíte nad tím, koho ten den máte potkat a jak si přejete zapůsobit? Možná jste nad tím drobným kusem hedvábí nepřemýšleli, ale vaše kravata působí na váš protějšek stejně tak jako vaše neverbální komunikace.

Kravata za vás komunikuje

Je prokázáno, odborní stylisté vám to potvrdí, že barva kravaty vám pomůže efektivněji předat vaši myšlenku posluchačům, ať se jedná o představenstvo korporace, kolegy z práce, nebo třídu školních dětí.

Barvy totiž vyzařují konkrétní signály. Jeden a ten samý klasický tmavý pánský oblek a bílou košili přeměníte růžně barevnými kravatami, vždy s odlišným dopadem na posluchače.

Jakou kravatu si tedy vezmete na příští schůzku?

Poradíme vám, jak vybrat vhodnou kravatu pro každou příležitost.

Červená je mocná

Není náhoda, že politici často nosí tmavé obleky, bílé košile a červené kravaty. Červená barva vyvolává v lidech pocit síly, moci a vůdcovství. Odstíny červené jsou rovněž důležité. Sytě červená až vínová boří ledy a dodává důvěryhodnost. Světle červená až svítivě červená asociuje kreativitu a osobitý styl. Před ženské publikum volte růžovou kravatu, která je spojována s rovnými příležitostmi.

Fialová kravata

Chcete-li dát na odiv svoje sebevědomí a vystoupit z řady, vezměte si fialovou kravatu. V odstínech od světle fialové, přes levandulovou až po sytě fialovou, budete vždy nápadití a nepřehlédnutelní v dobrém slova smyslu. Tradičně je fialová spojována s luxusem a bohatstvím. Dnes si fialovou můžete dovolit i na pracovišti. Levandulově fialová košile s jednobarevnou fialovou kravatou je zábavná kombinace pro všední dny a nikoho neurazí. Na fialové barvě je zajímavé, že výjimečně vypadají dobře oba kontrasty – světlá kravata a tmavší košile a naopak.

Noční černá

Vzít si černou slim kravatu s bílou košilí na večeři do společnosti nebo párty je trefou do černého. Váš outfit získá lesk a šmrnc. Přes den se černé kravatě vyhněte. Na pracovišti může černá kravata vzbudit dojem nadřazenosti a přehnaného oblékání. Přes den si berte místo černé šedou kravatu. Šedá slim kravata je výrazná a zajímavá. Šedivá kravata je moderní v kombinaci s barevnými košilemi. Překvapivě se šedá nepřebíjí s žádnou jinou barvou. Ke všem ladí.

Žlutá kravata je zajímavá a hodí se k modrým košilím a oblekům. V Evropě a USA je žlutá běžnou barvou pro každodenní nošení pro její evokaci slunce, tepla a přátelství.

Padesát odstínů... modré

Nejste si jisti barvou kravaty? Všechny odstíny modré jsou dobré. Modrá barva nám připomíná oceán a oblohu s uklidňujícím účinkem. K modré kravatě se hodí jakýkoli vetkaný vzor nebo proužek. Sytě modrá – navy blue nám podvědomě připomíná respektovaná povolání pilotů letadel a námořních kapitánů.

Blíž k přírodě a lidem

Zemité odstíny jako je hnědá, béžová, vínová, bronzová jsou na pohled hřejivě příjemné. Nehodí se bohužel k formálnímu stylu oblékání. Kdo si může dovolit nosit semi formální smart casual dress code a často se stýká s lidmi, pak pro něj jsou teplé pastelové barvy správnou volbou. Tkané nebo tištěné vzory na hedvábné kravatě zjemní celkový dojem z přírodních barev.

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Sleva na 2. košili 20 %

Sleva na 3. košili 33 %

Sleva 100,- košile s kravatou

Sleva 100,- košile s manžetovými knoflíčky

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Dárek zdarma od 3.000,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení