Zpět

Jak nosit manžetové knoflíčky

Počet shlédnutí: 1874

Jsou to právě manžetové knoflíčky, lidově manžeťáky, které se mohou stát nenápadným, ale odlišujícím prvkem Vašeho outfitu. Manžetové knoflíčky pro připomenutí spojují dírky manžety pánské košile se zahnutou dvojitou manžetou, tzv. francouzskou manžetou.

Jak nosit manžetové knoflíčky

Kdo z mužů nosí pravidelně do zaměstnání oblek, může si časem stěžovat na nudu ve výběru oblečení. Na tmavém obleku a bílé košili můžete změnit leda barvu kravaty. Podívejme se tedy na to, jaké jsou další možnosti obměny pánského šatníku.

Výrazný malý detail

Jsou to právě manžetové knoflíčky, lidově manžeťáky, které se mohou stát nenápadným, ale odlišujícím prvkem našeho outfitu. Manžetové knoflíčky pro připomenutí spojují dírky manžety pánské košile se zahnutou dvojitou manžetou - francouzskou manžetou. Košile s manžetovými knoflíčky nosíme zpravidla do práce nebo do společnosti.

Společenská významnost

Pro každý den v zaměstnání není nutné nosit manžetové knoflíčky. Jako řadoví zaměstnanci si vystačíme s klasickou košilí s jedním kulatým knoflíčkem na manžetě. Protože jsou manžetové knoflíky formálním doplňkem, tak jejich nošením dáváme najevo určitou odlišnost. Běžně nosí manžetové knoflíčky ředitelé a seniorní zaměstnanci. Právě tímto detailem mimo jiné vysílají signály o moci a nadřazenosti svým podřízeným. Řadoví zaměstnanci nosívají manžeťáky na schůzky se zákazníky a na vnitrofiremní společenské události.

Nejsou pravidla

Není psáno žádné pravidlo pro manžetové knoflíčky pro společenské události typu svatby, večerní párty, plesy, pohřby. Z povahy události se jaksi očekává manžetová košile spíš než obyčejná košile. Košile na manžetové knoflíčky vypadá vždy elegantněji než sebelepší košile s kulatými knoflíčky.

Manžetové knoflíčky jsou doplňkem pánského oblečení. Nemají být výstřední, spíš nenápadné. Existuje celá řada tematických tvarů knoflíků. Některé jsou vtipné, jiné příliš extravagantní. Velikost, tvar, symbol knoflíčku leccos prozradí o svém majiteli.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.