Zpět

Jakou pánskou kravatu zvolit?

Počet shlédnutí: 2718

Několik tipů, jak sladit kravatu a pánskou košili. Muži volí barvu kravatu jako třetí doplňkovou k barvě košile. K modré košili jde žlutá kravata. K proužku košile nejde károvaná kravata a naopak. Moderní slim kravaty do šířky 8 cm.

Jakou pánskou kravatu zvolit?

Stojíte před výkladní skříní obchodu s kravatami, nebo prohlížíte jednu stránku eshopu za druhou a stále si nemůžete vybrat tu správou kravatu? Poradíme Vám, jak si vybrat pro Vás tu nejlepší kravatu.

Vtip tkví v kombinaci barev a vzorů

Takřka každá kravata je sama o sobě na pohled hezká. Ať již je kravata vyrobena z hedvábí, polyesteru (mikrovlákna), vlny nebo saténu, v ceně od Kč 150,- do Kč 1.500,-. Kravata z Vás udělá elegána nebo byznysmena, až když si ji uvážete ke košili a obleku. Nebo z Vás udělá šaška.

Kouzlo společenského oblékání spočívá ve sladění barev oblečení a doplňků. Kombinace barev podléhá určitým pravidlům, která muži často nejsou schopni pochopit. Komu činí potíže se v barvách vyznat, tak pro něj uvádíme několik osvědčených tipů.

Slevový kupón na Kč 100 v eshopu SmartMen.cz

Méně je více

Čím méně barev, tím lépe. Optimálně oblékáme dvě hlavní barvy košile a obleku a jednu doplňkovou barvu kravaty, případně motýlku, svetru, vesty atd. Vybírejte si jednobarevné látky, protože barevné proužky a kostky se hůře kombinují. K bílé košili se hodí jakákoli barva kravaty. K modré košili jde červená, žlutá a pastelové barvy, dokonce i černá. Co nevypadá dobře, je světlejší kravata, než je barva košile. Také se nehodí kombinace šikmého proužku na kravatě a svislého proužku na košili. Proužky se prostě kříží, což vyznívá rušivě.

Jaký tvar a délku kravaty?

Kravaty lze zakoupit v konfekčních délkách 140 až 150 cm, kdy všechny lze elegantně uvázat na jakoukoli postavu tak, aby spodní, užší konec byl zcela zakrytý. Délka uvázané kravaty má končit těsně nad sponou opasku. Znamená to, že by muži měli vždy nosit opasek.

Slim kravaty jsou in

Šířka kravaty se měří v nejširším bodě, což je těsně nad předním koncem nad zkosením do trojúhelníku. Ještě nedávno byly standardem i pro mladé generace široké kravaty 10 až 15 cm ve stylu sedmdesátých let. V dnešní době tyto můžete stále nalézt v nabídce obchodů, ale móda velí kravatu zeštíhlit. Kravaty o šířkách 7 až 9 cm vypadají skvěle, důstojně a již moderně. Trik spočívá v tom, že užší kravata opticky zeštíhluje a prodlužuje postavu. Muž v užší kravatě tak vypadá energicky, což se v zaměstnání občas hodí. Super slim kravaty o šířce 4 až 6 cm již patří mezi módní outfity, ale nehodí se na obchodní jednání a společenské události. Černá slim kravata vypadá skvěle na večerní párty. Pestrobarevná vzorovaná slim kravata se perfektně hodí do sportovního saka a může Vám být i přes čtyřicet.

Diskuse

(0 komentářů)

Jak změřit velikost pánské košile

Přehledný návod jak zjistit velikost pánské košile SmartMen

Katalogy ke stažení

blank
  • Katalog ke stažení Adler - reklamní textil v eshopu SmartMen.cz
  • Katalogy ke stažení - světové značky oděvů pro firmy
  • Katalogy ke stažení - Profesní oděvy a Business Dress code
  • Katalog online - OPP Červa 2018-2019
  • Previous
  • Další

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.