Zpět

Svatba

Pánská košile na svatbu pro ženicha je nejvhodnější čistě bílá. Ženich přizpůsobí barvu své svatební košile a kravaty barvám šatů nevěsty. Svatební kravaty mohou ladit ke svatební kytici. Svatební košili doplňte luxusními manžetovými knoflíčky Swarovski.

Svatba

Výběr svatebního oblečení pro ženicha je až druhořadé. Nevěsta má přednost, vybírá si šaty jako první a ženich se přizpůsobí. Samozřejmě tajemství nevěstiných šatů před ženichem se nemusí porušit, jen je třeba promyslet vzájemné barevné sladění.

Košile a kravata pro ženicha

Na svatbu se nejvíce hodí bílá košile. Bílá je totiž nejelegantnější barva. Bílá barva košile navíc ladí k bílým šatům nevěsty. Kravata a košile by měly vytvářet kontrast a doplňovat se. Na svatbu se nosí většinou jednobarevná kravata světlejší barvy jako je šedá, stříbrná, béžová.

Slevový kupón na Kč 100 v eshopu SmartMen.cz

Nevěsty jsou dnes odvážnější a nedrží se jen klasicky bílé barvy šatů a často si oblékají krémové šaty, šaty barvy champagne a další. Nebo šaty mají výrazné barevné dekorace například bílé šaty s červenou výšivkou, mašlí a podobně. Také doplňky mohou mít jinou barvu, než je bílá. To vše může ovlivnit barvu košile muže. Muž se může přizpůsobit barvou košile k barvě šatů nebo bílá košile zůstává a přizpůsobí se barvou kravaty.

Svatební den je náročný a často se koná v parném létě. Na to by měl ženich pamatovat a mít připravenou další košili na převlečení. Buď si v záloze nechá stejně barevnou košili jako při obřadě nebo se večer převlékne do casual košile tzn. neformální košile, která se nenosí do obleku. Dnes je populární organizovat svatby do dvou částí, kdy první část se odehrává v obřadní síni a na slavnostním obědě a druhá část je spojená s večerním rautem a trvá až dlouho do noci. Tím se jednoznačně vymezí volba oblečení.

Pro ostatní svatebčany platí stejná pravidla, žádný svatebčan neudělá chybu bílou košilí při obřadu a večer si může vzít barevnou, kostkovanou nebo proužkovanou košili, prostě tu, ve které se cítí dobře.

Oblek pro ženicha

Černý oblek je nestárnoucí klasika a hodí se k většině šatů nevěsty. Další oblíbenou barvou je šedá, méně pak bílá či krémová.

Jestliže chcete na svatbě vypadat výjimečně, pořiďte si frak nebo žaket. Není mnoho příležitostí, kdy lze využít toto vysoce společenské oblečení, proto doporučujeme raději zapůjčení černého fraku či žaketu a šedých kalhot. Na svatbu se volí černošedá kombinace. K tomuto oblečení si určitě oblékněte košili s manžetovými knoflíčky, abyste nezkazili celkový dojem.

Manžetové knoflíčky

Vyberte si elegantní svatební manžetové knoflíčky. Luxusního vzhledu docílíte i s bižuterními manžetovými knoflíčky. Stříbrné manžetové knoflíčky s pravými kameny jsou mnohem dražší, ale jestliže je to pro vás dobrá investice, kupte si je. Stejnou službu vám však udělají manžetové knoflíčky z kvalitního bižuterního kovu s povrchovou úpravou z rhodia. Rhodium je ušlechtilý kov stříbrné barvy, který zachová barevnou stálost a ochranu šperku před vnějšími vlivy.

Pokud chcete dosáhnout na svatbě luxusnějšího vzhledu, kupte si manžetové knoflíčky s krystaly Swarovski. Barevná nabídka krystalů je široká, ale pro svatební den se hodí decentnější barvy. Blyštivý bílý křišťál ocení každý.

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Výměna do konce ledna 2018

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Dárek zdarma od 2.000,-

Sleva na vše 10 % od 2.500,-

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení