Zpět

Proužek na košili pod lupou

Proužky jsou oblíbenou alternativou k jednobarevným košilím ve stylu Business. Na rozdíl od většiny károvaných vzorů lze nosit proužky do obleků. Mějte na paměti, že čím širší proužek, tím více je košile Casual. Podívejme se blíže na nejčastější typy proužků na pánských košilích.

Proužek na košili pod lupou

Jaké styly proužků se hodí? Lze proužky kombinovat?

Proužky jsou oblíbenou alternativou k jednobarevným košilím ve stylu Business. Na rozdíl od většiny károvaných vzorů lze nosit proužky do obleků. Mějte na paměti, že čím širší proužek, tím více je košile Casual. Proužky, protože jsou na košilích směřovány vždy svisle na rozdíl od polo košilí, opticky zeštíhlují postavu. Tenké proužky uberou více kil než široké proužky. Podívejme se blíže na nejčastější typy proužků na pánských košilích.

Modrý proužek na košiliNejširší a nejvýraznější barevné proužky vhodné pro pánské košile dosahují tloušťky přes 0,5cm. Používají se pro Casual a Business Casual oblečení. Bílý podkladový proužek bývá stejně široký, nebo jen o jednotky milimetrů užší pro vyniknutí pastelové barvy dominantního proužku.

Modrý proužek na košiliJestliže obrátíme poměr bílého a barevného proužku a tento ztenčíme, dostaneme atraktivní business košili. Bílý podklad prosvětlí kontrastní proužek o šířce okolo 3 mm. Tyto košile lze nosit do pánských obleků a kombinovat s kravatami.

Úzké proužky o tloušťce ne více než 3 mm, které jsou do sebe rovnoměrně vzdáleny, jsou typickým znakem business košilí. Používají se světlé barvy, nejvíce modrá, která je dnes barvou byznysu.

Tenké linky na košiliNejtenčí proužky do 2 mm při letmém pohledu na látku splývají. Smyslem tenkých proužků je prosvětlit celkový dojem z košile. Košile se podobají jednobarevným košilím.

Zlatý proužek na košiliLidský mozek vnímá košili jako celek a není schopen od sebe jednotlivé proužky oddělit. Dojem z látky se může lišit použitím různé šířky kontrastního proužku na bílém podkladu. V jednom případě lze košili prosvětlit, jinou přiblížit jednolité barvě.

Co se týče počtu barev, kombinují se nejvýše dvě barvy na bílém podkladě. Lze kombinovat různou tloušťku linky o síle vlasu po masivní proužek. Jedna barva je vždy dominantní. Druhá barva dokresluje požadovaný efekt. Například vlasovou červenou linkou lze docílit dojmu růžového proužku, který perfektně ladí k modré.

Káro a proužek v kombinaci.Citlivě lze kombinovat kontrast v podobě kára a proužku. Změnou ve směru tkaní lze vytvořit dojem kostky pouhým odleskem světla. Tenkou protkanou linkou ve svislém směru lze rafinovaně podkreslit výslednou barvu. Na obrázku se bílá látka změní v lehce lososovou, která navíc mění barvu dle dopadu paprsků slunce.

Výběr stylů linek a proužků na košilích je široký. Vždy dejte na celkový dojem a vybírejte košile podle Vašeho pocitu a emocí.

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Sleva na 2. košili 20 %

Sleva na 3. košili 33 %

Sleva 100,- košile s kravatou

Sleva 100,- košile s manžetovými knoflíčky

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Dárek zdarma od 3.000,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení