Zpět

Nosit košile 24 hodin?

Počet shlédnutí: 704

Nosíte pánské košile každý den? Nebaví Vás je prát ani žehlit? Přemýšlíte, kolikrát si můžete košili vzít na sebe, abyste praní co nejvíce omezili a nikomu to nebylo nápadné? Vydrželi byste nosit košile 24 hodin denně? Dle tradičních pouček pro pravé gentlemany se dočteme, že košili lze obléci nanejvýš jedenkrát a nejlépe se odpoledne převléknout do čisté košile. Není problém, Jean je s radostí vypere a vyžehlí.

Nosit košile 24 hodin?

Lze nosit pánské košile 24 hodin denně?

Nosíte pánské košile každý den? Nebaví Vás je prát ani žehlit? Přemýšlíte, kolikrát si můžete košili vzít na sebe, abyste praní co nejvíce omezili a nikomu to nebylo nápadné? Vydrželi byste nosit košile 24 hodin denně?

Gentlemanovi vystačí dvě košile na jeden den

Dle tradičních pouček pro pravé gentlemany se dočteme, že košili lze obléci nanejvýš jedenkrát a nelépe se odpoledne převléknout do čisté košile. Není problém, Jean je s radostí vypere a vyžehlí.

Slevový kupón na Kč 100 v eshopu SmartMen.cz

Udržované košile vydrží léta

Při společném bydlení po studiích jsem měl spolubydlícího, dodnes dobrého přítele, začínajícího bankéře. Zásadně používal dvě ramínka. Portfolio čítající pět košilí pověsil na jedno ramínko a večer přendal nošenou košili na druhé ramínko. Takto během týdne přesunul všechny košile na druhé ramínko. Další týden začal nanovo z ramínka č.2. Celou transakci po několik týdnů opakoval, než odvezl košile na víkend k rodičům na pravidelnou údržbu.

Jednu košili klidně dvakrát

Kolikrát tedy lze nosit jednu košili? Ze zkušenosti se mohu podepsat pod výrok, že košili lze obléci dvakrát. Prvním předpokladem je nošení trička s krátkým rukávem pod košili a to i v létě. Spodní tričko pohlcuje pot a hlavně deodorant. Pánský tuhý deodorant je hlavní škodnou pro látky obecně. Jestliže nosíte bílé nebo jemně tkané košile, pak doporučuji pánské tričko pod košili v tělové barvě. Tato trička navíc nemívají švy. Druhým podstatným předpokladem je nemačkavost košile. Košile non-iron, nežehlivé, easy care mají schopnost se přes noc vyvěsit a narovnat vlákna. Pokrčení v lokti a na zádech se tak samo vyrovná.

Casual košile vícekrát

Zcela běžně lze vícekrát nosit casual košile z pevné látky. Bílé košile nosím pouze jednou. U bílých košilí jsou náchylné k ušpinění límečky a manžety.

Vydrželi byste v jedné košili 24 hodin? V košilích SmartMen non iron ano. Pak si ji pověste na to druhé ramínko. Kvalitní košile to vydrží. Kolegyně v práci snad také.

Diskuse

(0 komentářů)

Jak vybrat velikost košile

K NÁVODU

Katalogy ke stažení

blank
  • Katalog ke stažení Adler 2019 - reklamní textil v eshopu SmartMen.cz
  • Katalogy ke stažení - světové značky oděvů pro firmy
  • Katalogy ke stažení - Profesní oděvy a Business Dress code
  • Previous
  • Další

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.