Zpět

Aby košile seděla - Jak si koupit nejlepší pánskou košili?

Počet shlédnutí: 5532

Většina mužů nosí košile o jedno až dvě čísla větší. Velikost límečku košile určíme tak, že pod límeček zasuneme dva prsty. Při upažení volně u těla končí manžeta košile na kořeni palce. Rozměry košil v obchodech jsou předně uváděny obvodem límečku v centimetrech.

Aby košile seděla - Jak si koupit nejlepší pánskou košili?

Velmi jednoduchá otázka, ale podívejte se kolem sebe a možná do zrcadla. Většina mužů nosí košile o jedno až dvě čísla větší. A není to jedno? Není! Nepadnoucí košile je jednak nepohodlná a navíc v ní vypadáte podstatně méně profesionálně. Tyto důvody by vás měly přimět k tomu, abyste si nechali stávající košile upravit a nové již kupovali dle níže uvedeného návodu.

Jakou velikost límečku?

Vnitřní strana límečku přiléhá ke krku po celém jeho obvodu. Límeček ale netlačí na krk. Volnost límečku určíme tak, že pod límeček zasuneme dva prsty, aniž bychom museli použít sílu. Oba extrémy: příliš těsný límeček, nebo volný límeček jsou na první pohled zřejmé. Těsné límečky máme tendenci nezapínat na poslední knoflíček, abychom mohli vůbec dýchat. V kombinaci s kravatou to vypadá velice nedbale.

Jak vybrat košili tak akorát na tělo?

Košile na těle vypadá moderněji a elegantněji když těsně přiléhá a obepíná trup i paže. Knoflíčky lze jednoduše dopnout. Léga svisle splývá v ose trupu. Těsnou košili sotva dopnete. Léga se vlní zleva doprava kolem knoflíčků. Máme pocit, že knoflíčky každou chvíli odletí. Volná košile překypuje přes pásek kalhot. Rukávy tvoří volány přes manžety. Šev na rameni visí na paži.

Jaká je správná délka rukávu košile?

Při upažení volně u těla končí manžeta košile na kořeni palce, respektive kloubu palce. Z pod rukávu saka vyčnívá manžeta asi jeden centimetr. Manžeta by měla být pouze tak široká, aby jemně obepínala náramkové hodinky.

Jakou délku košile?

Předpokládejme společenskou košili, kterou nosíme zasunutou v kalhotách. Doporučená délka košile je taková, že si v rozkroku spojíte přední a zadní díl. Košile se zaručeně nevyhrne a vy neukazujete kolegům své trenýrky.

Jak se číslují konfekční velikosti košilí?

Rozměry košil v obchodech jsou předně uváděny obvodem límečku v centimetrech. Obvod límečku se měří na vnitřní straně od dírky ke knoflíčku. Ostatní rozměry buď nejsou uvedeny, nebo nám příliš neřeknou. Kdo z vás zná obvod hrudníku a pasu? Nejsou ta čísla opačně? Výběr košile někdy můžeme ovlivnit volbou střihu košile. Přiléhavý slim fit střih a volný regular střih patří ke standardním volbám. Vytáhlé postavy ocení prodlouženou délku rukávů.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.