Zpět

Pánské ponožky k obleku - Jak si vybrat a jak je nosit

Počet shlédnutí: 5262

Jak si vybrat správné ponožky ke společenskému oblečení. Do společenské obuvi je potřeba mít černé ponožky, které se ale hůře párují. Vyřešeno: SmartMen obarvil špičku a patu ponožek pro snadné párování. Nejžádanější materiálové složení ponožek je směs bavlny a syntetických vláken.

Pánské ponožky k obleku - Jak si vybrat a jak je nosit

Jaké ponožky nosit

Je nezbytné nosit ponožky ke společenské obuvi. Pánské ponožky by měly být dostatečně dlouhé, aby když si sednete, nebyla vidět holá noha. K obleku se hodí vysoké ponožky barvy černé, šedé a modré. Jinou barvu můžete použít jen u světlých nebo hnědých obleků.

Sportovní oblečení dovoluje rozmanitost, a to jak střihovou i barevnou. V zahraničí jsou oblíbené veselé ponožky, to znamená všelijak barevné a vzorované. Český muž je konzervativní a prodejnost veselých ponožek je nízká. Na sport nosí muži často bílé ponožky sportovních značek. Obliba kotníčkových ponožek stále roste, zejména v létě ke krátkým kalhotám. V ležérních mokasínách můžete chodit naboso, u kvalitní kůže se nemusíte bát jít bez ponožek.

Do sandálů nesmíte mít ponožky, což je už otřepané téma a je to snad vidět jen u českých důchodců, kteří preferují komfort před módními pravidly. Je přípustné nosit sportovní obuv bez ponožek, ale není to moc praktické, ponožky totiž plní ochrannou funkci před vznikem puchýřů a odřenin. Navíc je to hygienické a kromě vašich noh přispívají ponožky k delší životnosti obuvi.

Barevné ponožky k obleku na SmartMen.czBarva ponožek k obleku

V zásadě by se barva ponožek měla přizpůsobit barvě kalhot a bot. Volíme stejné nebo podobné barvy. Barevným kontrastem sice upoutáte pozornost, ale reakce jsou rozporuplné. Jako se to například stalo Karlu Schwarzenbergovi, který si vzal červené ponožky k tmavému obleku. Novináři si z toho dělali legraci, avšak módní návrháři se ho zastávali, že sladil červené ponožky k červenému motýlku.

Muži jsou barevně omezeni u společenského oblečení. Většinou jsou přípustné a nejčastěji nošené tmavé obleky černé, tmavě modré a šedé. Světlé obleky jsou spíše letní záležitostí, večer by se měl nosit tmavý oblek bez ohledu na roční období. Z toho vyplývá, že muži mají velké množství podobných tmavých ponožek a jejich spárování po vyprání zabere mnoho času. Eshop SmartMen vyřešil tento problém barevným odlišením ponožek a představil novou kolekci pánských společenských ponožek. Ponožky značky SmartMen byly vyvinuty podle potřeb zákazníků. Černé ponožky mají barevně odlišenou špičku a patu a přitom to není vidět při nošení bot. Více se dozvíte na www.smartmen.cz.

Materiál používaný při výrobě ponožek

Nejpoužívanějším materiálem je bavlna pro svoji savost a hebkost. Ponožky ze 100% bavlny se vyrábějí jen velmi málo, protože nemají tvarovou stálost a nízkou životnost. Většinou je materiálové složení směs bavlny a syntetických vláken. Výborné syntetické vlákno je polypropylen, který je pružný, pevný a odvádí vlhkost. Elastan pro svoji vysokou pružnost zajistí dobrou přilnavost ponožky k noze. Polyamid má nejvyšší odolnost vůči tahu, trhání a oděru. U ponožek se přidává hlavně pro zvýšení pevnosti zátěžových míst paty a špičky. Vlna se používá při výrobě teplých ponožek, aby zajistila svými izolačními vlastnostmi pocit sucha a tepla.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Jak vybrat velikost košile

Online katalogy dodavatelů

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.