Zpět

Pánské ponožky k obleku - Jak si vybrat a jak je nosit

Počet shlédnutí: 6571

Jak si vybrat správné ponožky ke společenskému oblečení. Do společenské obuvi je potřeba mít černé ponožky, které se ale hůře párují. Vyřešeno: SmartMen obarvil špičku a patu ponožek pro snadné párování. Nejžádanější materiálové složení ponožek je směs bavlny a syntetických vláken.

Pánské ponožky k obleku - Jak si vybrat a jak je nosit

Jaké ponožky nosit

Je nezbytné nosit ponožky ke společenské obuvi. Pánské ponožky by měly být dostatečně dlouhé, aby když si sednete, nebyla vidět holá noha. K obleku se hodí vysoké ponožky barvy černé, šedé a modré. Jinou barvu můžete použít jen u světlých nebo hnědých obleků.

Sportovní oblečení dovoluje rozmanitost, a to jak střihovou i barevnou. V zahraničí jsou oblíbené veselé ponožky, to znamená všelijak barevné a vzorované. Český muž je konzervativní a prodejnost veselých ponožek je nízká. Na sport nosí muži často bílé ponožky sportovních značek. Obliba kotníčkových ponožek stále roste, zejména v létě ke krátkým kalhotám. V ležérních mokasínách můžete chodit naboso, u kvalitní kůže se nemusíte bát jít bez ponožek.

Do sandálů nesmíte mít ponožky, což je už otřepané téma a je to snad vidět jen u českých důchodců, kteří preferují komfort před módními pravidly. Je přípustné nosit sportovní obuv bez ponožek, ale není to moc praktické, ponožky totiž plní ochrannou funkci před vznikem puchýřů a odřenin. Navíc je to hygienické a kromě vašich noh přispívají ponožky k delší životnosti obuvi.

Barevné ponožky k obleku na SmartMen.czBarva ponožek k obleku

V zásadě by se barva ponožek měla přizpůsobit barvě kalhot a bot. Volíme stejné nebo podobné barvy. Barevným kontrastem sice upoutáte pozornost, ale reakce jsou rozporuplné. Jako se to například stalo Karlu Schwarzenbergovi, který si vzal červené ponožky k tmavému obleku. Novináři si z toho dělali legraci, avšak módní návrháři se ho zastávali, že sladil červené ponožky k červenému motýlku.

Muži jsou barevně omezeni u společenského oblečení. Většinou jsou přípustné a nejčastěji nošené tmavé obleky černé, tmavě modré a šedé. Světlé obleky jsou spíše letní záležitostí, večer by se měl nosit tmavý oblek bez ohledu na roční období. Z toho vyplývá, že muži mají velké množství podobných tmavých ponožek a jejich spárování po vyprání zabere mnoho času. Eshop SmartMen vyřešil tento problém barevným odlišením ponožek a představil novou kolekci pánských společenských ponožek. Ponožky značky SmartMen byly vyvinuty podle potřeb zákazníků. Černé ponožky mají barevně odlišenou špičku a patu a přitom to není vidět při nošení bot. Více se dozvíte na www.smartmen.cz.

Materiál používaný při výrobě ponožek

Nejpoužívanějším materiálem je bavlna pro svoji savost a hebkost. Ponožky ze 100% bavlny se vyrábějí jen velmi málo, protože nemají tvarovou stálost a nízkou životnost. Většinou je materiálové složení směs bavlny a syntetických vláken. Výborné syntetické vlákno je polypropylen, který je pružný, pevný a odvádí vlhkost. Elastan pro svoji vysokou pružnost zajistí dobrou přilnavost ponožky k noze. Polyamid má nejvyšší odolnost vůči tahu, trhání a oděru. U ponožek se přidává hlavně pro zvýšení pevnosti zátěžových míst paty a špičky. Vlna se používá při výrobě teplých ponožek, aby zajistila svými izolačními vlastnostmi pocit sucha a tepla.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.