Zpět

Pánská košile - Jak si vybrat barvu, límečky, látky?

Počet shlédnutí: 1940

Jaké košile si vyberete? Pánská košile společenská s kravatou. Moderní košile slim fit. Košile s proužkem. Košile káro se širokým límečkem. Košile jednobarevné s kravatou. Bílá a modrá košile jsou nejoblíbenější. Fialová a růžová košile do obleku a ke kravatě. Košile slim...

Pánská košile - Jak si vybrat barvu, límečky, látky?

Pánská košile je součástí šatníku každého muže

Kdo nenosí pánskou společenskou košili s kravatou v pracovní dny, může volit volnočasovou barevnou košili se vzorem - tzv. Casual košili. I když plánujete mít v šatníku pouze jedinou společenskou košili - doporučujeme bílou košili - tak by Vás při výběru košile měla zajímat kvalita látky, složení materiálu, kvalita zpracování a ušití, tvar a trvanlivost límečku, střih košile...

Kdo nosí košile pravidelně, nebo každý den do pánského obleku s kravatou, tak ten jistě navíc ocení pohodlí, životnost košile, stálost barev a tvaru límečků i po desítkách vyprání, zdravotní nezávadnost materiálu, snadnost žehlení...

Pánskou košili bílou, nebo modrou košili a co jiné barvy košilí?

Za nejvíce společenskou pánskou košili je považována košile čistě bílá ze 100 % bavlny. V obchodních a finančních kruzích bývá nejrozšířenější barvou košile světlý odstín modré. Můžeme se domnívat, zda si modrá košile získala své příznivce pouze díky praktičnosti této barvy, nebo jako výraz určitého sociálního porozumění mezi v anglosaských zemích rozlišovanými bílými a modrými límečky. Bílé límečky představovaly stav úředníků. Modré límečky představovaly dělnické profese.

Jakmile zvolíme odstín košile modré, tak se nám nabízí široká paleta odstínů modré látky, vzorů proužků a káro, kombinace modré s bílou a jinými barvami. Modrá košile se výborně kombinuje s barevnými kravatami, nejčastěji s červenou kravatou.

Oblíbené odstíny fialové a růžové košile

Výběr barev pánské košile se samozřejmě řídí vkusem a prostředím, ve kterém se muž v košili pohybuje. Mezi velice oblíbené a společensky přijatelné pánské košile dále patří světlé odstíny fialové, které kombinujeme s tmavšími odstíny fialové kravaty. Poměrně rozšířenou barevnou kombinací pánských košil je růžový proužek s bílým proužkem. Barevných kombinací s pánskými obleky a kravatami se nabízí méně než u bílých a modrých košilí.

Aby pánská košile dlouho vydržela

Kvalitní pánská košile ze 100 % bavlny není levnou záležitostí. Šetrným praním košile a žehlením zajistíme stálost barev, trvanlivost materiálu a tvaru pánské košile. Kvalitní pánská košile vydrží v původním stavu i několik let. Vložená investice do kvalitně ušité košile se Vám tak časem vrátí.

Dárkový certifikát Kč 100 do eshopu SmartMen.cz platný právě teď

Diskuse

(0 komentářů)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.