FFP1 jednorázový ochranný filtr Melt-Blown účinnost 81% do látkových roušek - 20 x 300 cm na 20 ks filtrů á Kč 2,40

FFP1 jednorázový ochranný filtr Melt-Blown účinnost 81% do látkových roušek - 20 x 300 cm na 20 ks filtrů á Kč 2,40

NOVINKA Český výrobek

Účinný jednorázový filtrační materiál typu Melt-Blown pro textilní obličejové roušky. Elektrostaticky nabitý k zachycení částic virů s účinností 81% odpovídající ochraně FFP1. Certifikováno. Vyrobeno v ČR a vyvinuto Technickou Univerzitou v Liberci. Nastříháno na pásy od šířce 20 cm a délce 300 cm. Určeno pro individuální nastříhání do látkových roušek. Zdarma jako dárek k nákupu v eshopu SmartMen.cz.

48 Kč s DPH

39,70 Kč

Skladové číslo: R95H300

Dostupnost: Skladem
Doručíme dne: 12. 8. 2020

Výrobce: Obrokov (Šanov)

Ochranné filtry jako dárek k nákupu

Naší vizí a cílem je i nadále nabízet nejlepší košile a oblečení do zaměstnání i pro volný čas, pro firmy oděvy s logem, reprezentativní oblečení do obchodu a služeb, včetně restaurací a hotelů. Jako poděkování zákazníkům jsme rozšířili sortiment o ochranné FFP1 filtrační textilie typu melt-blown, které mohou chránit účinně nejen vaše okolí, ale i vás před onemocněním. Ke každé objednávce nad Kč 2.000,- s DPH si můžete vybrat 3,0 m filtrační textilie zdarma. Dokonale těsnící plátnové roušky s kapsou na filtr, s drátkem a posuvnou tkanicí si můžete objednat zde v bílé nebo černé barvě.

1 ks produktu obsahuje ústřižek filtrační textilie o rozměrech 20 cm na šířku a 3,0 m na délku. Vhodné použití pro vlastní nastříhání 20 ks filtrů do látkových roušek s kapsou o rozměrech 20 cm x 15 cm. Cena 1 ks filtru je tak Kč 2,40 s DPH.

Filtrační textilii odebíráme v rolích o délce 250 m nebo 500 m. Manipulace s textilií - stříhání a balení výslednou cenu 1 ks filtru významně prodražuje. Prodejem pásu o délce 3,0 m pro vlastní stříhání je nejen praktické pro individuální rozměry, ale i udržuje cenu za 1 ks účinného filtru na dostupné úrovni pro všechny.

O vlastnostech filtrační textilie

Jedná se o inovativní hydrofobní (odpuzující vodu) filtrační materiál z polypropylenu typu Melt-blown, který se vyrábí protlačováním roztaveného polymeru velmi jemnými tryskami. Textilie je elektrostaticky nabitá k zachycení částic o velikosti virů. Výsledkem je textilie ze směsi mikrovláken a nanovláken s dobrými filtračními vlastnostmi. Výrobcem je česká společnost Obrokov s.r.o. ve spolupráci s Technickou Univerzitou v Liberci (TUL).

Díky jemným vláknům textilie zachytí nejméně 81% virů dle platné specifikace. Samotná textilie odpovídá typu ochraně na úrovni FFP1. Pro srovnání nanovlákenná textilie odpovídá ochraně FFP2. Rozhodujícím faktorem ochrany je ovšem způsob aplikace, zejména dokonalost utěsnění látkové roušky na obličeji. 

Použitím FFP1 filtru do látkových roušek snižujete riziko nákazy COVID-19 nejen pro své okolí, ale i pro sebe. Pokud se s nákazou setkáte, snížíte počet virů, které vdechnete. To může být rozhodující pro další průběh nemoci.

Jednorázové použití

Filtrační netkaná textilie je určena výhradně pro jednorázové použití. Po sejmutí roušky i s filtrem je společně převařte, protože mohou být kontaminované. Filtr následně z roušky vyjměte a vyhoďte do odpadkového koše. Pokud filtr vyjmete před převařením, vložte jej do igelitového sáčku a teprve poté vyhoďte. Používejte gumové rukavice. Doporučujeme prvně uvedený postup.

Do látkové roušky pak vložte nový filtr. Životnost 1 ks filtru se uvádí až na cca. 8 hodin podle intenzity používání. Pokud byste filtr sterilizovali, výrazně tak snížíte jeho účinnost.

Kolik potřebujete filtrů?

Šířka tkaniny je 20 cm a je určena pro TUL standardizovaný filtr do látkových roušek s rozměry kapsy 20x15 cm. Tkaninu proto stříháme a prodáváme o délce 3,0 m tak, aby beze zbytku postačovala na 20 ks takto standardizovaných filtrů. Z pásu tkaniny si samozřejmě ustřihnete délku a tvar, jaký potřebujete do svojí roušky. 

Pro běžné používání roušky s filtrem spotřebujete odhadem 2 filtry na den. Zásoba 1 ks filtrační tkaniny vystačí cca. na 10 dnů pro 1 osobu. Největší nákladovou položkou pořízení těchto filtrů je poštovné a náklady spojené s jejich obstaráním. Dobře si propočítejte, kolik filtrů ve společné domácnosti potřebujete.

Certifikace a zkoušky

Filtrační materiál typu Melt-blown byl testován Výzkumným ústavem bezpečnosti práce (VÚBP) a také TUL. Výsledky testů dokazují minimální záchyt 81% virů. Kopie protokolů o výsledcích testů a certifikáty lze stáhnout níže. Filtrační textilii odebíráme od oficiálního distributora ADLER Czech a.s. a níže si můžete stáhnout Prohlášení o shodě dodavatele.

Dokumenty ke stažení - Zkušební protokol akreditované laboratoře, Protokol o zkoušce VÚBP, Prohlášení o shodě.

Jak zvýšit účinnost látkové roušky

Běžná látková rouška zachytí minimum virů a vy nejste chráněni. Pořiďte si roušku s kapsou, do které můžete vkládat jednorázové filtry s vyšší účinností. Důležitým faktorem účinnosti obličejové roušky je její utěsnění kolem nosu a na tvářích a bezpečná manipulace s potenciálně kontaminovanou rouškou. 

Co je potřeba vědět při nákupu

Na tento produkt se nevztahují jinak běžné podmínky nákupu v eshopu SmartMen.cz:

- Nelze vrátit nebo vyměnit v zákonné lhůtě 14 dnů, resp. v prodloužené lhůtě 30 dnů (standard eshopu, nyní prodlouženo na 90 dnů)
- Nevztahuje se doprava zdarma od Kč 1.500,- s DPH a snížená cena dopravy od Kč 1.000,- s DPH
- Nevztahují se automatické množstevní slevy z objednávky až 20% (v případě společného nákupu s ostatními položkami bude množstevní sleva upravena)
- Nelze uplatnit dárkové ani jiné slevové certifikáty
- Povolená platební metoda všechny: Dobírka (včetně akceptace platební karty dopravcem), Bankovní převod; Akceptace platební karty přímo v eshopu je možná, pokud je cena objednávky konečná, viz množstevní slevy
- Ústřižky filtrační textilie stříháme po 1,5 m z rolí o délce 250 m nebo 500 m, viz ilustrativní foto v produktové galerii a balíme do plastových sáčků nebo podobných obalů. Pokud si objednáte více kusů produktu, zabalíme je společně pro úsporu balicího materiálu
- Návod, jak filtry bezpečně používat naleznete zde v odkaze (v přípravě)
- K produktu nepřibalujeme žádné informační materiály, návody ani popisky; vše potřebné najdete výše

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Mohlo by se Vám líbit nebo hodit - doporučujeme přikoupit

Jak vybrat velikost košile

Online katalogy dodavatelů

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.