Zpět

Svetr a pánská košile

Značky

Barevný pánský svetr doplní společenskou košili v chladných dnech. Pastelové barvy svetrů jsou v módě. Pánská košile s kravatou vynikne ve svetru s lemem do písmene V. Lehké pánské svetry jsou vyrobeny z vlny, bavlny a kašmíru.

Svetr a pánská košile

Jestliže jste si neoblíbili sportovní saka, pak svetr oblečený přes pánskou košili je vynikající volba pro chladné počasí. Nehovoříme o pletených svetrech s losem, který jste objevili loni pod vánočním stromečkem.

Lehké svetry jsou zpravidla vyrobeny z vlny, bavlny a kašmíru. Pánské svetry ke košilím jsou bez zipu a bez zapínání na knoflíky. Kolem krku jsou utkány do tvaru písmene V, nebo do oblouku. Límeček pánské košile, respektive špičky límečku, můžete zasunout pod lem svetru, nebo volně položit přes svetr. Žádná pravidla nejsou předepsána.

Pánskou košili bez kravaty nezapínáme na poslední knoflíček ani pod svetrem. Pánská kravata se lépe vyjímá pod svetrem s lemem do tvaru V.

Barevných odstínů pánských svetrů je nepřeberné množství. Celý šedý a černý svetr patří ke klasice. Dnes jsou tyto odstíny příliš nudné. V módě jsou pastelové barvy. Oranžová, žlutá, červená, zelená jsou barvy, ze kterých byste mít pánskou košili nechtěli, ale jednobarevné svetry Vaše oblečení příjemně oživí.

Pánský svetr by neměl hýřit vzory. Vodorovné pruhy a kára vybírejte nanejvýš opatrně. Při volbě barvy svetru dbejte na zlaté pravidlo o nejvýše třech barvách. Kombinujte košili, kravatu a svetr podle primární, nebo sekundární barvy jak na košili, tak na kravatě.

Jelikož je svetr další vrstvou oblečení, volte jak pro košili tak pro svetr přiléhavý slim střih (pokud Vám to postava trošku dovolí). Nezapomeňte, že pro dokonalý dojem je vhodné přes svetr obléci sportovní sako.

Diskuse

(0 komentářů)

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení