Zpět

Jak se obléci na ples – návod pro muže

Jdete na ples a nevíte, co si vzít na sebe? Nejste v tom sami. V současné době získáváme stále více podobných dotazů. Poradíme, jak se správně obléknout na ples a co si určitě nebrat.

Jak se obléci na ples – návod pro muže

Rozmohl se nám tady takový nešvar

Začněme tím, co si na sebe nevzít a zároveň tím vyjmenujeme Vaše nejčastější dotazy. Džíny a svetr ne. Rolák ne. Košile s krátkým rukávem ne. Košile a vesta ne.

Jak se vhodně obléknout na ples

Stačí relativně málo. Pánský jednobarevný oblek, pánská společenská košile s dlouhým rukávem, kravata. Barva obleku se sluší tmavá bez vzoru. Barva košile jednobarevná bílá, krémová ale i růžová a fialová. Nízká společenská obuv je běžným standardem. Plesová sezóna trvá přes zimu, tak je vhodné se v šatně přezouvat. Ženy se přezouvají běžně.

Motýlek, vesta, košile se stojáčkem, manžetové knoflíčky, kapesníček do saka

Výše uvedené doplňky nejsou potřeba. Hodí spíš pro konferenciéra nebo vystupující umělce. Jako běžný návštěvník plesu byste byli „over dressed".

Co na plese nedělat

Jako muž nemusíte vymýšlet nic složitého. Pánský oblek, košili a kravatu by měl mít v šatníku každý. Alespoň ten, kdo se ženil nebo maturoval. Pánskou kravatu si nikdy nepovolujte ani nesundávejte. Sako si nesvlékejte, ani nezouvejte boty.

Oblečení na ples je ta jednodušší část. S tanečními kroky Vám zde neporadíme. Příjemnou zábavu.

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení