Zpět

Bílá košile

Čistě bílá košile může být díky vzoru látky vnímána jako striktně společenská, nebo nedbale volnočasová. Royal Oxford je na omak jemnější, hebčejší a méně náchylný k mačkání. Luxusní bílé košile se šijí z popelínu. Látka je na omak hladká a lesklá.

Bílá košile

V šatní skříni ji má každý. Do pánského obleku ji nosíte nejčastěji. Provází muže po celý život. Jednobarevná bílá košile s dlouhým rukávem. Samotné nakupování bílé košile v nás probouzí jakýsi slavnostní pocit. Jediná kapka červeného vína na čistě bílé košili v nás vyvolá vlnu neštěstí srovnatelnou s prvním škrábancem na laku auta.

Bílá košile je každá jiná

Postavíme-li do řady 100 mužů ve svých nejlepších bílých košilích, zjistíme, že nenajdeme dvě stejné košile. Už jenom těch barevných odstínů bílé! Od zářivě bílé k našedlým a smetanovým odstínům. Protože se košilí zbavujme, až když máme odřené manžety a límečky, bílé košile nám před očima šednou a zapírají se. Design košile je neméně variabilní. Tvary límečku, styl légy, manžety...

Vzor látky změní styl bílé košile

Žádný jiný detail vaší košile neurčí styl a dojem z košile jako výběr látky. Čistě bílá košile může být díky vzoru látky vnímána jako striktně společenská, nebo nedbale volnočasová.

Rypsový kepr a rybí kost

Vzor tkaní látky na košile v diagonálním směru nazýváme rypsový kepr, anglicky Twill. Šikmým tkaním je docílená jemnost na omak a nižší sklon k mačkání. Kepr se používá na košile velmi často jak pro luxusní košile, tak pro neformální košile.

Zajímavou a pohledově atraktivní formou tkaní kepru je pravidelné střídání směru tkaní. Tím vznikne vzor stromečku, spíš nazývaný rybí kost, anglicky Herringbone. Odraz denního světla nám dopřeje pohledu na jemný svislý proužek. Šířka proužku může být libovolná od méně než půl centimetru i přes jeden centimetr pro vyniknutí vzoru Herringbone. Čím širší proužek, tím je košile méně formální.

Oxford a Royal Oxford

Oxford je klasická látka původně používaná na pracovní košile pro svoji pevnost a odolnost. Látka Oxford se tká z dvojitých přízí v útku nebo osnově. Povrch látky je strukturovaný, porézní. Jemnější příze se tká do Royal Oxford vzoru, který je na omak jemnější, hebčejší a méně náchylný k mačkání. U oxfordské látky se toleruje mírné pomačkání, tj. látky s nemačkavou úpravou není potřeba přežehlit. Oxfordská košile se používá pro denní nošení do práce, nebo na víkendy.

Pinpoint

Styl tkaní blízký Oxfordu s použitím jemnějších nití a hustějšího tkaní. Látka je na povrchu hladší a tím pádem i lesklejší. Pinpoint se používá na společenské košile, zatímco Oxford na casual košile. Bílá látka ve vzoru pinpoint je jemně strukturovaná a pod košilí neprosvítá tričko.

Popelín

Plátnovou vazbou tkaní velmi jemných přízí vznikne látka podobná hedvábí. Jemná popelínová látka může u bílých košilí prosvítat. Luxusní bílé košile se šijí z popelínu. Látka je na omak hladká, lesklá a podobná hedvábí.

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Výměna do konce ledna 2018

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Dárek zdarma od 2.000,-

Sleva na vše 10 % od 2.500,-

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení