Zpět

Aby košile seděla

Většina mužů nosí košile o jedno až dvě čísla větší. Velikost límečku košile určíme tak, že pod límeček zasuneme dva prsty. Při upažení volně u těla končí manžeta košile na kořeni palce. Rozměry košil v obchodech jsou předně uváděny obvodem límečku v centimetrech.

Aby košile seděla

Velmi jednoduchá otázka, ale podívejte se kolem sebe a možná do zrcadla. Většina mužů nosí košile o jedno až dvě čísla větší. A není to jedno? Není! Nepadnoucí košile je jednak nepohodlná a navíc v ní vypadáte podstatně méně profesionálně. Tyto důvody by vás měly přimět k tomu, abyste si nechali stávající košile upravit a nové již kupovali dle níže uvedeného návodu.

Jakou velikost límečku?

Vnitřní strana límečku přiléhá ke krku po celém jeho obvodu. Límeček ale netlačí na krk. Volnost límečku určíme tak, že pod límeček zasuneme dva prsty, aniž bychom museli použít sílu. Oba extrémy: příliš těsný límeček, nebo volný límeček jsou na první pohled zřejmé. Těsné límečky máme tendenci nezapínat na poslední knoflíček, abychom mohli vůbec dýchat. V kombinaci s kravatou to vypadá velice nedbale.

Jak vybrat košili tak akorát na tělo?

Košile na těle vypadá moderněji a elegantněji když těsně přiléhá a obepíná trup i paže. Knoflíčky lze jednoduše dopnout. Léga svisle splývá v ose trupu. Těsnou košili sotva dopnete. Léga se vlní zleva doprava kolem knoflíčků. Máme pocit, že knoflíčky každou chvíli odletí. Volná košile překypuje přes pásek kalhot. Rukávy tvoří volány přes manžety. Šev na rameni visí na paži.

Jaká je správná délka rukávu košile?

Při upažení volně u těla končí manžeta košile na kořeni palce, respektive kloubu palce. Z pod rukávu saka vyčnívá manžeta asi jeden centimetr. Manžeta by měla být pouze tak široká, aby jemně obepínala náramkové hodinky.

Jakou délku košile?

Předpokládejme společenskou košili, kterou nosíme zasunutou v kalhotách. Doporučená délka košile je taková, že si v rozkroku spojíte přední a zadní díl. Košile se zaručeně nevyhrne a vy neukazujete kolegům své trenýrky.

Jak se číslují konfekční velikosti košilí?

Rozměry košil v obchodech jsou předně uváděny obvodem límečku v centimetrech. Obvod límečku se měří na vnitřní straně od dírky ke knoflíčku. Ostatní rozměry buď nejsou uvedeny, nebo nám příliš neřeknou. Kdo z vás zná obvod hrudníku a pasu? Nejsou ta čísla opačně? Výběr košile někdy můžeme ovlivnit volbou střihu košile. Přiléhavý slim fit střih a volný regular střih patří ke standardním volbám. Vytáhlé postavy ocení prodlouženou délku rukávů.

Proč lidé nakupují na SmartMen.cz:

Výměna do konce ledna 2018

Česká výroba košilí

Kvalitní látky

Vysoká úroveň zpracování

Moderní střih Slim Fit

Eshop výrobce košilí

Vše skladem v eshopu

Doprava zdarma od 1.500,-

Voňavý dárek ke každému nákupu

Dárek zdarma od 2.000,-

Sleva na vše 10 % od 2.500,-

Výprodej - Sleva 50 %!

Odstoupení 30 dní

Vrácení zdarma

Platba kartou

Výdejní místa v každém městě

My šijeme košile

Slim košile s prodlouženým rukávem

Jedinečné manžetové knoflíčky

Můžete nám kdykoli zavolat

Nasloucháme našim zákazníkům

Možnost dárkového balení košile

Zasíláme do celého světa

Firemní košile a halenky s logem na zakázku

Stále rozšiřujeme nabídku košilí

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení