Límeček košile udává styl Vaší pánské košile

Kvalitní pánskou košili poznáte podle límečku

Skutečně kvalitní košili poznáme, když ohrneme její límeček. Kvalitní pánská košile má odnímatelnou výztuž na vnitřní straně límečku. Výztuže límečku košile bývají většinou z plastu, někteří výrobci klasických pánských košil je nabízejí i z mosazi, perletě, kovu, drahého dřeva. Výztuže zajistí límečku správnou klenbu a zabrání ohýbání špiček.

Jaký tvar límečku zvolit?

Límečky košile vybírejte podle vkusu ale také podle tvaru obličeje. Široký límeček se více hodí k oválnému obličeji. Klasický límeček se lépe hodí ke kulatému obličeji, protože jej opticky zeštíhlí. Dojem z košile rovněž dokreslí tvar uzlu kravaty. Dvojitý uzel lépe vyplní široce rozevřený límeček. Jednoduchý uzel kravaty se lépe hodí do klasického límečku.

Klasický límeček Kent pro všechny příležitosti

Nadčasová elegance. Klasický límeček, z angličtiny Kent, je vhodný ke všem příležitostem a ke košilím všech druhů. Společenskou pánskou košili doplňte o jednoduchý uzel kravaty. Pevnost a tvar límečku dodají vysouvací výztuže, kostice. Casual košilím sluší klasický límeček s propínacími knoflíčky, tzv. Button-down.

Široce rozevřené špičky límečku ve stylu Business

Vysoká elegance bankéřů v Londýnské City. Moderní vzhled společenské košile zajistí široce rozevřený límeček (anglicky Cut-away), též nazývaný žraločí. Do business košile uvažte kravatu se širokým uzlem. Pevnost a tvar límečku dodají vysouvací výztuže. Lze nosit také bez kravaty s jedním rozepnutým knoflíkem. Pánské Business oblečení se neobejde bez společenské košile se široce otevřeným límečkem.

Klasický límeček - Široce rozevřený límeček - Button-down límeček

  • Klasický Kent límeček

    Nejčastější typ límečku košile se špičkami blízko u sebe. Klasický límeček je vhodný pro univerzální společenské košile. Košile s Kent límečkem se nosí s kravatou uvázanou na jednoduchý uzel nebo s rozepnutým posledním knoflíčkem.

  • Široce rozevřený límeček

    Pánské košile v Business stylu mají špičky límečků široce rozevřené. Košile působí moderním až lehce agresivním dojmem finančníků londýnské city. Límečky se také nazývají žraločí.

  • Button-down límeček

    Pro volnočasové a Casual košile je typický límeček s připnutými špičkami. Button-down košile tak lépe obepíná krk. Střih límečku je klasický úzký.

Jak vybrat velikost košile

Online katalogy dodavatelů

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním stránek s jejich používáním souhlasíte. Vice info o cookies v tomto odkaze.